Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Podnikateľ prenajal daniarom budovu, sponzoruje voľný čas ich šéfa

Časť daniarov z Prešova sa vlani presťahovala do nových priestorov. Prenajali si ich od podnikateľa, ktorý štedro sponzoruje športový klub, kde pôsobí ich šéf.

12.07.2017, 05:05 | Xénia Makarová | © 2017 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Podnikateľ aj šéf daňových kriminalistov akýkoľvek vplyv ich kontaktov na vznik prenájmu odmietajú. Problémom je, že aktuálne pravidlá pre nájom štátnymi inštitúciami sú také vágne, že nielen umožňujú rôzne špekulácie, ale zároveň nedokážu dostatočne vyvrátiť prípadné podozrenia verejnosti.

Prešovskí daňoví kriminalisti sú súčasťou Kriminálneho úradu Finančnej správy, známeho pod skratkou KUFS. Šéfuje im Milan Lehotský. Vlani od apríla sa presťahovali do priestorov na Bardejovskej ulici v Ľuboticiach pri Prešove. Za priestory, ktoré okrem administratívnej budovy zahŕňajú aj sklady a parkovacie miesta, platia mesačne dokopy vyše 10 600 eur. Ročne je to takmer 130-tisíc eur.

Neprehliadnite

Prenajali si ich od subjektu Štefan Poláček – POLA. Tento podnikateľ sa venuje viacerým aktivitám a cez niekoľko projektov je napojený aj na verejné peniaze. A tiež je štedrým sponzorom Karate Klubu Junior Prešov. V tomto klube je marketingovým manažérom práve šéf kriminalistov. Navštevuje ho aj jeho syn.

Nebola iná možnosť

„Prenájom nebytových priestorov pre potreby Pobočky KÚFS Východ na pracoviskách v Prešove a Košiciach bol vybraný na základe prieskumu trhu. Cieľom bola aj integrácia pracovísk KÚFS Košice a KÚFS Prešov do jedného pracoviska v Prešove a zároveň bolo potrebné vyriešiť aj potrebu centrálneho umiestnenia registratúrnych záznamov Daňového úradu Prešov,“ objasnila dôvody nájmu pre TREND.sk Finančná správa.

Prečo sa muselo zopár kriminalistov sťahovať z pôvodnej adresy a prečo sa nemohli presťahovať do iných priestorov, ktoré v okolí daniari majú k dispozícii, správa vysvetlila takto: „Predchádzajúce priestory patria síce do správy Finančného riaditeľstva SR, ale v objekte na Košickej v Prešove bola od začiatku roku 2016 plánovaná rozsiahlejšia rekonštrukcia, počas ktorej je obmedzená, až znemožnená činnosť na jednotlivých pracoviskách.“

Tamojšie priestory boli využívané „v maximálnej možnej miere“, preto sa nedalo pridať tam nových pracovníkov. Ďalšie priestory v Košiciach sa pre nedostatok finančných zdrojov a zlý technický stav podľa daniarov takisto nedali využiť.

Konflikt záujmov

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu TRENDU. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Finančná správa, KUFS, nájom

Diskusia (0 reakcií)