Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Podnikatelia tasia peňaženky. Mestá prestrelili daň o stovky percent

21.02.2020 | Zuzana Kullová

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

21.02.2020 | Staromestsky bonvian

Rozvoj nie je progresivny, preto ho treba trestat.
Ako pan Poliacek v Kosiciach. Je mi skoro znamy, tiez nerobi nic, ako Vallo, len zbija ludi s firmy.

21.02.2020 | Darija

Skutočne veľavravné odvolať sa na SK pri zvýšení majetkových daní na štúdiu OECD. Tá štúdia však nehovorí o tom a samozrejme, nie je to jej úlohou, že cesty v správe, už ani besná sviňa nevie koho, sú na úrovni tankodrómu, chodníky jeden des, zliate obrubníky na úroveň cesty = jamy, všade špina ako v Indii na trhu (aj tam sa spoliehajú na dážď), lavičky si dožívajú svoje ešte z čias Husáka, odpadkové koše každý druhý kilometer, budovy pomaľované ako veľkonočné vajcia, otrasná sedliacka novodobá architektúra bez ladu a skladu (stavaj rýchlo kto môžeš), keď prší, utekajme, už ide (potopa), keď v januári nasneží, tak radšej nepočujem nevidim, žiadna integrovaná doprava na úrovni, smart cities, pojem neznámy, kokos a tie parkovacie domy a záchytné parkoviská. To by som odporúčala úradníkom z OECD len raz vidieť. A zažiť.

Toľko k daniam.

22.02.2020 | Bjorni

+++

22.02.2020 | jarka1979

Presne tak,ľudia nemajú problém si priplatiť,len nemajú istotu,že,keď tak učinia, dostanú za svoje peniaze adekvátnu pridanú hodnotu...

22.02.2020 | citatelTrendu

+++

22.02.2020 | Darija

Dane sa platia neustále. Výsledok zbežne som uviedla vyššie. K tomu eurofondy. Slovensko už mohlo byť úplne inde. Železnice a regionálna doprava na úrovni z čias Márie Terézie. 3,000 obcí. BA 16 mestských častí, 15 stavebných úradov. Každá nemocnica či trápny úrad má svojho hovorcu. Proste odnikiaľ nikam. V Číne ročne popravia 2,500 úradníkov za korupciu. V Číne.

26.02.2020 | IvanPe

jarka, obavam sa ze ludia maju istotu, vedia, ze okrem par vysadenych stromov a premalovane prechody pre chodcov z tych dani neuvidia nic

22.02.2020 | citatelTrendu

Snáď si niekto nemyslí že mestá robili hlbšie analýzy prudkého zvýšenia DzN. Ani náhodou, prostre sa rozdohnú a dajú návrh, ktorý poväčšinou bez väčších zásahov komunálnych poslancov prejde.

Väčšina miest je vedená diletantsky, neodborne-rušenie a predaj škôlok, pritom sa mohli prestransformovať na domovy soc. starostlivosti, rovnako ako školy teraz chýbajú. Chýbajúca infraštruktúra pri výstavbe a mohli by sme dlho pokračovať. No, "odborníci" nám to riadia.

Mimochodom, viem že veľa ľudí nemá rado Matúša Valla, ale zatiaľ má dobré výsledky práce, len tak narýchlo:
https://e.dennikn.sk/1756581/to-co-stalo-u-pellegriniho-4-­miliony-si-bratislavsky-magistrat-buduje-sam-za-ti­sicky/?cst=9d6e8978842a90e5a0ff0e0804b7a4849778043­f&fbclid=IwAR1ma6IfdskzH6CbkTvNTQPExGfQCVaP4VO­KtiKjbhFFQTOTxTsItl6Avbg

https://www.faceboo...
https://www.faceboo...

Podľa mňa zatiaľ najlepší primátor Bratislavy.

26.02.2020 | IvanPe

Obavam sa, ze neodbornost sice moze sposobit nizsi vydaj penazi, ale vobec nemusi znamenat setrenie.
Nizka kupna cena malokedy byva znakom premeraneho uzitku. V Dubravke obsatarali poslanci plot za par penazi. Po roku uz nefunguju dvierka, plot je pokriveny a tipujem ze dalsi rok nevydrzi.
Preco? Lebo starosta je byvaly ucitel a odkial by on mohol vediet ako ma vyzerat plot s vchodmi ktore sa budu denne pouzivat? Podobne to bude s Vallom, len to chvilu potrva kym sa premalovane lavicky schatraju, lebo verte mi farba sa na spinu neoplati nanasat, aj ked sa pri tom usetri jeden ukon a par penazi.

27.02.2020 | peterval

Napísať o najhoršom primátorovi BA Vallovi, že je najlepší, to chce naozaj hrošiu kožu a slepotu. Prípadne rozum zaslepený peniazmi a la Vallo team.
Súhrn doterajšieho pôsobenia Valla vo funkcii primátora BA:
- drastické zvýšenie dane z áut a očakávané príjmy pre Vallov team niekoľko desiatok miliónov eur
- dvojnásobné zvýšenie dane z nehnuteľnosti a opäť príjmy v miliónoch eur pre Vallo team
- namiesto zoštíhlenia byrokracie a úradníkov na magistráte, Vallo vytvoril cca 160 nových úradníckych miest - a dosadil na ne svojich známych
- tam kde nevytvoril pre svojich známych nové miesta, vymenil viacerých bývalých manažérov a úradníkov za svojich známych ( napr škandál v MHD)
- zvýšenie cien z odpad a služby
- uzatváranie nových zmlúv, kde Vallo milióny občanov prerozdeluje cez zákazky ( a tu treba hľadať príčinu zavedenia nových drastických daní na plecia občanov)
- Vallo dvíha drasticky dane napriek tomu, že dostal zo štátneho rozpočtu viac ako pred rokom a navyše odpustený dlh
- sám sebe navrhol zvýšenie platu na cca 6000 eur, čo je viac ako majú najvyššie štátne posty
Vallo za krátku dobu prekonal aj Bajana a Nesrovnala- v horšom zmysle a zdražovaní hlava/nehlava, v dosadovaní známych do funkcíí, nesystémových zákazkách - pre známych a Vallo team, v totálnom zdražovaní a uvalení poplatkov a daní na bežných ludí, v chaose aký je na magistráte teraz, kde Vallovi ludia dosadení do novo vytvorených funkcií! - namiesto zoštíhlenia magistrátu- míňajú peniaze hlava nehlava. Ako doslova výsmech pre občana, ktorého Vallo doslova vypaluje daňami ako mafia, si Vallo ešte sám sebe presadil zvýšenie platu na vyše 6000 eur mesačne

22.02.2020 | FeroImrecze

Občanom sa po rokoch valorizovala nezdanitelna ciastka o pár percent, resp. desiatok eur ročne, tak daň z nehnuteľností musela stúpnuť o stovky eur. Veď čo by si ti ľudia s toľkými peniazmi počali.

26.02.2020 | IvanPe

Nie, to iba Smer budoval socialny stat a na to aby naplnil statnu kasu a mal z coho rozdavat urobil miestne prijmy prijmami statneho zozpoctu. Nie vsetkych, samozrejme.

23.02.2020 | LPB

Dúfal som, že vyšším zdanením hangárov a betónových parkovísk sa odvráti trend zaskladňovania Slovenska... škoda. Firma si to vie vylobovať, občan ťažko.

26.02.2020 | IvanPe

Ten sklad plati aj desatnasobne vyssie dane ako kancelarsky mrakodrap s niekolkonasobne vacsou plochou.

26.02.2020 | PeterKN

Ivan,ja mám zato,že v kancelárskych mrakodrapoch sa platia dane z každého podlažia..