Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Podnikatelia vyčítajú Ficovmu balíčku populizmus

02.05.2017 | SITA

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

02.05.2017 | bardem

ak už podnikatelia niečo vyčítajú prečo ho volili?ak by ho neboli nikdy by nevyhral a to sa týka aj napr.učiteľského stavu. a teraz lamentujú.

02.05.2017 | IvanPe

Spolocnostiam s high technologiami, ktore maju vysoku produktivitu prace, to nebude vadit. Vacsinou su to zahranicne firmy. Vedia najat a zaplatit lepsich a kvalitnejsich ludi.
Ten zvysok nebude konkurencieschopny a presunie sa do krajin kde je pracovna sila lacnejsia, alebo skonci.
Predpokladam ze to budu vacsinou male domace firmicky.
Takze zahranicny investor dostane dotacie, danove prazdniny a zdanovanie doma alebo v rajoch. My ostatni mu to radi zaplatime, ved nasim cielom je byt zamestnancami s viziou dochodku.
Pri 60% zdaneni prace nam na vlastne samozrejme neostane.
A vraj Slovensko nie je dielna. Je, plna zavislych zamestnancov.

02.05.2017 | puzzlebreaker

vycitat deb1lnemu potkanovi ficovi populizmus je ako vycitat h0vnu ze smrdi...

03.05.2017 | sklamaný

Mám kvetinarstvo , je to výrazne sezonne čo sa práce týka . Mam tu 2 mamičky ktoré vychovávaju deti samé bez partnera. Boli 2 na dohodu ktorá teraz končí .. Nie nepracovali viac ako 3-5 dní po pár hodín .. pri deťoch ktore musia ráno nosiť do škôlky a poobede pre ne inak ako na UP a popri tom na dohodu zarobiť nemajú možnosť ... Vlastne ostala im načierno v noci upratovať kancelárie cez "nejake agentúry z FB " .. To je naozaj riešenie za 100 bodov p Richter a Fico.

05.05.2017 | livigno

+++

29.05.2017 | ataman

Problem je v tom, ze na akekolvek zmeny v tomto state sa nepozera cez optiku podnikatela, zamestnanca a statu. Na vsetko sa pozera len optikou statu = stat bude mat zo zvysenej minimalnej mzdy navyse dane a odvody.