Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Podnikateľom roka je Ľuboš Fellner z Bubo Travel

01.03.2012, 10:41 | Dominik Orfánus | © 2012 News and Media Holding

Ďalšie ocenenia získali zakladatelia módnej značky Marco Mirelli, výrobca leteckých simulátorov a sedacích vakov Tuli

  • Tlačiť
  • 19

Podnikateľom roka 2011 sa stal zakladateľ Bubo Travel Agency Ľuboš Fellner. „Iba dnes som doletel zo San Francisca a jedna z posledných vecí, na ktoré som sa bol pozrieť, bol hrob Steva Jobsa v Sillicon Valley. Slovensko potrebuje takých podnikavých ľudí, ako bol on. Nemyslím tým seba – veď ja som vyštudoval medicínu a ak sa porota rozhodla udeliť titul podnikateľa roka mne, tak to dokáže naozaj každý,“ povedal včera na galavečeri k udeľovaniu ocenení šiesteho ročníka súťaže Ernst&Young Podnikateľa roka. Podnikateľský príbeh Ľ. Fellnera si môžete prečítať v nasledujúcom vydaní TRENDU, ktoré vyjde 8. marca.

Medzi nominovanými do finálovej päťky boli aj majiteľ personálnej agentúry ProAct People Peter Paška, vinár Peter Matyšák, Armén podnikajúci v práškovej metalurgii Artur Gevorkyan a spolumajiteľ cukrovinkárskeho I.D.C. Holdingu - Štefan Kassay.

Titul Začínajúci podnikateľa roka získal Martin Guttman, zakladateľ značky sedacích vakov Tuli. Podnikateľom roka v oblasti inovácií sa stal Július Berith, zakladateľ spoločnosti Virtual Reality Media, ktorá dodáva do celého sveta letecké simulátory.

Ocenenie za najkrajší biznis príbeh, ktorý udeľuje dvojtýždenník Profit získali manželia Marek a Miriam Lisovci, ktorí vybudovali módnu značku Marco Mirelli.

Ocenenie Ernst&Young Podnikateľ roka sa udeľuje v ďalších vyše 50 krajinách sveta. Ľ. Fellner bude reprezentovať Slovensko na svetovom finále prestížnej súťaže, ktoré sa uskutoční v júni v Monte Carle.

Foto na titulke  - Miro Nôta; v článku - Ernst&Young

  • Tlačiť
  • 19

Tagy Podnikateľ roka