Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Protest farmárov je oprávnený, no boj treba rozšíriť za vlastné humno

19.02.2019 | Ivan Haluza

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

19.02.2019 | shaggy

Protest farmárov je oprávnený? Povedal kto?
Keď budú bojovať proti zrušeniu agrodotácií z mojich peňazí, potom bude oprávnený. Teraz sa len bijú o to, kto dostane viac z mojich peňazí. Protest tých, ktorí si prerozdeľujú ukradnuté peniaze nebude nikdy oprávnený.

"Sledovať aj vyšší spoločenský záujem ... Lebo fakt, že krajina má malo vlastného mäsa, ovocia i zeleniny a musí ich dovážať z cudziny už za miliardu eur ročne, je najväčšou slabinou nášho agrosektora"
Panebože, to už ste zamestnali aj Blahu? Pamätáte si nedostatok vajec približne pred rokom? Produkciu vajec máme viac, než 100% potreby Slovenska a aj tak ich tu bol nedostatok.

Už sa teším na články o napĺňaní ďalšej 5 ročnice.

20.02.2019 | demo50

Pravdepodobne ti nevadí, že tvoje peniaze sa používajú vo forme agrodotácií aj na dotovanie ihriska, letiska, parkoviska a že systém, ktorý toto umožňuje, pravdepodobne aj spätne na tom profituje. V Belgicku budeš spokojný, tam ti ukradnú a prerozdelia ešte viac peňazí. A farmári tam neprotestujú, tak ťa svojimi traktormi nebudú vyrušovať v nových geniálnych myšlienkových pochodoch. A nedostatok vajec priamo súvisel s fipronilom, takže zase vedľa.

20.02.2019 | IvanPe

Farmarom v EU pomoze jedine: zrusit dotacie, uplne!
Ak je zrusenie dotacii farmarom nemozne, potom si sami doma musime dat pozor aby tych par penazi nemohli ukradnut zlodeji. Ak to nedokazeme potom sa nemozme cudovat, ze vlastnych potravin je stale menej. O cene za sezonne prace, neefiktivne odvody vynalozene na kupovanie volicov (13. dochdok), neexistujuca ochrana urody pred najchudobnejsim obyvatelstvom (cigani), zdanovani investicii (danovy pausal), dodatocny danovy odvod pre retazce, dodatocny danovy odvod na nezivotne poistenei, dodatocny danovy odvod na telefonovanie, neefiktivna danova sprava (Bastrnak a jeho majetky), .... o tom vsetkom co ma vplyv na ceny za farmarske (vsetko) produkty, o tom je zbytocne hovorit.
Ja tychto farmarov podporujem, ak ma niekto dostat moje peniaze z dani, tak potom ten co za to nieco aj pre mna, alebo komunitu v ktorej existujem, urobi. Nehovoriac o tom, ze sudruhovia pri korytach su uz iba opiti, mocou urcite (a niektori alkoholom, alebo koksom (Kocner by vedel rozpravat)).