Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hrubý sa zamotal do sporu o Carlton. Nevyšiel mu zrejme ani vodíkový generátor

10.12.2019, 08:00 | TREND.sk

Spoluzakladateľ antivírusovej spoločnosti Eset vyštudoval teoretickú kybernetiku. S Miroslavom Trnkom a Petrom Paškom stáli v roku 1992 pri zrode Esetu. R. Hrubý pôsobil vo firme ako finančný riaditeľ. V súčasnosti vlastní v Esete 22-percentný podiel.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

TOP 100

Z každodenného riadenia firmy sa stiahol už na začiatku roku 2011. Vlani si šesť spoločníkov antivírusového obra s takmer polmiliardovými tržbami vyplatilo dividendy vo výške skoro 33 miliónov eur.

Neprehliadnite

R. Hrubý investuje aj do iných projektov. Jeden spoločný projekt má s ďalším spolumajiteľom Esetu Marošom Grundom, hoci po fáze úvodnej eufórie im zatiaľ priniesol najmä starosti. Reč je o ich 27-miliónovej investícii do kultového bratislavského hotela Carlton, ktorý kúpili v roku 2016 s tretím partnerom, realitným maklérom Erikom Mikurčíkom. Médiami vtedy obletela ich fotka so zdvihnutými palcami. Ibaže už po roku sa s ním rozhádali. Zdvihnuté palce nahradili právnici a súdne spory, ktoré trvajú doteraz.

Celý rebríček českých a slovenských superboháčov nájdete v novom magazíne TREND Prime, ktorý je na stánkoch od novembra.

Zdroj: TREND

R. Hrubý pred pár rokmi investoval aj do projektu Progressive Solutions & Upgrades, ktorý mal ambíciu vyvinúť vodíkový generátor. Zjavne mu

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy TOP 100

Diskusia (0 reakcií)