Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rúška a masky za státisíce sprostredkoval štátu aj okresný predseda SNS

16.03.2020, 20:30 | Peter Kapitán | © 2020 News and Media Holding

V priebehu pár týždňov sa firma okresného predsedu Slovenskej národnej strany Slavomíra Leyseka preorientovala z poskytovania marketingových služieb na dodávky zdravotníckeho materiálu. Spoločnosť Green day do februára zabezpečovala pre SNS priestor na svojich ilegálnych reklamných plochách, o mesiac neskôr už zásobuje sklady Správy štátnych hmotných rezerv. Keď sa konateľa firmy S. Leyseka pýtal TREND na okolnosti obchodu, odkázal, že rieši pič*viny.

  • Tlačiť
  • 5

Najskôr to boli ochranné masky a filtre za viac ako 60-tisíc, o deň neskôr aj chirurgické masky za takmer 390-tisíc eur. Neznáma firma Green day koncom minulého týždňa urobila zo svojho pohľadu historický biznis.

V priebehu troch dní podpísala so štátom dve zmluvy na dodávku ochranných pomôcok pred vírusovou epidémiou. Celkovo Green day za tieto dve dodávky materiálu zarobí 450-tisíc eur, čo je viac ako za roky 2014 až 2018 dokopy.

Neprehliadnite

Za spoločnosťou, ktorá dokázala ako jedna z prvých štátu dodať aspoň nejaké ochranné pomôcky, stojí S. Leysek, okresný predseda SNS v Petržalke. Firma začiatkom roka strane dodala reklamný priestor za viac ako 110-tisíc eur. Informácia, že sa venuje aj distribúcii respirátorov či ochranných rúšok, je novinka.

Zvláštnosťou tohto biznisu teda nie je cena, ale to, prečo si zdravotnícky materiál štát objednal práve od tohto dodávateľa.

Polmiliónový biznis

Kedy presne začal štát s firmou Green day o dodávke ochranných pomôcok rokovať, nie je jasné. Zo zmluvy zverejnenej v centrálnom registri zmlúv vyplýva, že rúška a respirátory mali byť na skladoch Správy štátnych hmotných rezerv do minulého štvrtka.

„Už dávnejšie som upozorňoval štátne orgány na to, že takáto situácia môže nastať. Vďaka mne a mojej manželke sme zaplátali aspoň prvú líniu,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy koronavírus, Rusko, SNS