Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spevák chce vybudovať vlastné mesto. Darovali mu veľký kus pôdy

16.01.2020, 08:28 | ČTK

Senegal povolil americkému spevákovi so senegalskými koreňmi Akonovi, aby v krajine vybudoval vlastné mesto. Plány na futuristické Akon City spevák predstavil v roku 2018. Podpis dohody oznámil na Twitteri. Senegalská vláda mu na realitnú investíciu darovala vyše 800 hektárov pôdy, informoval server BBC.

  • Tlačiť
  • 1

Spevák, ktorý sa podľa jeho webu narodil v Senegale a do Spojených štátov sa presťahoval, keď mal sedem rokov, vysvetlil, že mesto vybuduje v niekoľkých fázach v priebehu desiatich rokov. Presná poloha mesta nie je známa, malo by sa však nachádzať v blízkosti medzinárodného letiska, napísal magazín Billboard.

Umelec tiež sľúbil, že mesto bude „naozajstná Wakanda“. Je to odkaz na vyspelú fiktívnu krajinu zo sveta komiksových superhrdinov spoločnosti Marvel, ktorá je umiestnená do subsaharskej Afriky.

Neprehliadnite

Akon City má získavať energiu len z obnoviteľných zdrojov a fungovať na vlastnej kryptomene s názvom AKoin. Pri jej predstavení pred dvoma rokmi spevák uviedol, že kryptomena by sa mohla stať „záchrancom Afriky“.

Akon, ktorý bol v prvom desaťročí 21. storočia niekoľkokrát nominovaný na cenu Grammy, sa podľa serveru CNN v súčasnosti venuje skôr podnikateľskej činnosti. S iniciatívou Akon Lighting Africa napríklad poskytuje solárnu energiu africkým krajinám.

  • Tlačiť
  • 1