Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štát chce zabrániť podvodom s vratkami DPH á la Bašternák

17.01.2019 | Zuzana Kollárová

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

17.01.2019 | skorodochodca

Zákon o DPH pozná a ošetruje aj tento stav ... ak niekto dáva zľavu, DPH sa nekráti, vyberá sa z pôvodnej ceny (najmenej z kúpnej alebo zaobstarávacej) .....
Problém je ten, že úradník nechcel uplatniť zodpovedajúci paragraf ....

18.01.2019 | bluehen

Akosi nerozumiem tomuto 'podvodu". Dph predsa doplati spotrebitel co tie byty kupi/prenajme si za trhovu cenu - vsak preto developer stavia aby raz zarobil. Ako pri predaji cohokolvek. Nech je tam aj 10 medzifiriem.

22.01.2019 | OliWer1

Bašternák neodrbával preto, že boli zle napísané zákony, ale preto, elbo to bola vysoko organizovaná a sofistikovaná sieť prepojená na štátnu správu. Preto je úplne zbytočné kažodoročne novelizovať stovky zákonov. Namiesto toho treba bojovať proti korupcii v štátnej správe. Inak, zrušme kontrolné výkazy. Načo sú?

22.01.2019 | Michal Rybárik

Presne tak. Problem nie je v samotnych zakonoch, ako v ich selektivnom uplatnovani, podla toho, ako sa to ktoremu organu (alebo jemu blizkym ludom) hodi. Taketo ucelove novelizacie len komplikuju zivot beznym ludom/firmam, a voci "nasim ludom" v podstate nic neriesia.

22.01.2019 | Ivan Velčický

Presne ako píšeš Kontrolný výkaz DPH je len blbá šikana, ktorá nič nerieši. Stačilo prijať zákon, že platba faktúrou medzi platcami DPH bude bez DPH. Takto si niekto zarobil na tvorbe vysoko nemotorného programu, ktorý všetku prácu a logiku prenáša na podnikateľa. No úpravou legislatívy štát ( poslanci ) dokazujú, že neexistuje skutočný záujem riešiť problém .

23.01.2019 | LPB

+