Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Úradmi lietajú ďalšie papiere. Poštárov už nepotrebujú

03.09.2019, 09:00 | Zuzana Kullová | © 2019 News and Media Holding

Ak ste doteraz predkladali úradom napríklad potvrdenia o návšteve školy alebo výpis z registra nadácií či občianskych združení, od septembra na to zabudnite.

  • Tlačiť
  • 3

Zbytočnú byrokraciu označujú podnikatelia už dlhé roky za jeden z najväčších problémov v biznise, ktorý im poriadne strpčuje život. Od septembra tohto roka sa na Slovensku začala druhá vlna jej znižovania. To v praxi znamená menej behania po ďalších úradoch, kde ľudia i podnikatelia zatiaľ neraz robili pre štát poštárov.

Neprehliadnite

Dotýka sa to napríklad aj mimovládnych organizácií, keďže ich zástupcovia už nemusia úradom nosiť výpis z registra nadácií, výpis z registra občianskych združení a ani výpis z registra neinvestičných fondov. Balík druhej vlny uzatvárajú výpis z registra neziskových organizácií a výpis z registra organizácií s medzinárodným prvkom. „Zrušením povinnosti predkladať spomínané výpisy a potvrdenia ušetríme občanom a podnikateľom a zástupcom tretieho sektora viac ako 18 miliónov ročne,“ uviedol začiatkom tohto roku vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši vo svojom vyhlásení.  

Koniec nadbytočnému cirkulovaniu dokladov

Zmien, ktoré nastávajú pre bežných ľudí i podnikateľov v tejto oblasti, je však ešte viac. Už o štyri mesiace neskôr, teda od decembra 2019, by sa mala zrušiť aj povinnosť predkladať potvrdenia o daňových či colných nedoplatkoch i o nedoplatkoch na zdravotnom poistení.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy administratíva, biznis, byrokracia, doklady, firmy, podnikatelia, potvrdenia