Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Uspať flotilu je teraz ľahšie. V poistkách sa môžu skrývať stovky eur

22.03.2020, 13:24 | Vladimír Maťo | © 2020 News and Media Holding

Šíriaci sa koronavírus zrejme autodopravcov pripraví o časť zákaziek a prejaví sa aj na tržbách. Potvrdenie nákazy vo firme môže viesť k povinnej karanténe a firmu tak paralyzovať. Stovky eur na poplatkoch, ktoré by takýto dopravcovia museli inak za autá platiť, možno dočasným zúžením flotily ponechať vo firme.

  • Tlačiť
  • 0

Autodopravcovia teraz môžu nevyužité vozidlá odhlasovať z evidencie hromadne a bez prebytočnej byrokracie. „Dôvodom tohto výnimočného opatrenia je aktuálna epidemiologická situácia a s ňou spojené prípadné zníženie objemu prepráv a následne dočasné odstavenie vozidiel u konkrétneho dopravcu,“ uvádza na svojej internetovej stránke združenie autodopravcov ČESMAD.

Tržby sa prepadnú aj v logistike

„Bohužiaľ, očakávame, že výpadkom vodičov pre ochorenie či neochotu jazdiť, ako aj zatváraním fabrík, dôjde k výraznému poklesu dopytu po prepravných kapacitách,“ hovorí šéf združenia ČESMAD Pavol Jančovič. Zároveň potvrdzuje, že táto iniciatíva združenia neprichádza predbežne, ale ako reakcia na aktuálnu potrebu v segmente.

Združenie autodopravcov už na svojej internetovej stránke ponúka na stiahnutie žiadosť, ktorú je po vyplnení potrebné elektronicky zaslať ministerstvu vnútra.

Neprehliadnite

Ani dočasné vyradenie vozidiel však nie je bezplatné, za každé vyradené vozidlo musí dopravca zaplatiť poplatok vo výške päť eur. Aj na jeho dočasnom odpustení alebo presunutí až na obdobie opätovného prihlásenia sa aktuálne združenie snaží s úradmi dohodnúť.

Vozidlo, ktoré bolo vyradené z evidencie však autodopravcovi nezarába, nesmie byť prevádzkované v cestnej prevádzke a teda ani vyslané za zákazníkom. Týmto krokom však môžu dopravcovia ušetriť na niektorých poplatkoch spojených s jeho prevádzkou.

„Autodopravcovia dokážu v tomto období

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy doprava, koronavírus, logistika, poistenie

Diskusia (0 reakcií)