Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vadalova prvá spojka na politikov. Ako sa našli a kto ju posúval do funkcií

17.04.2019, 13:30 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Slovenské médiá i monitorovania mobilov zo strany talianskych policajných vyšetrovateľov už naznačili, že ako prvá dostávala Antonina Vadalu bližšie k slovenským politikom jeho predchádzajúca partnerka Denisa Bahledová. Prostredníctvom ďalšej partnerky a asistentky expremiéra Roberta Fica Márie Troškovej sa k ním dostával až neskôr.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy

PPA

Bývala Miss Lučenca D. Bahledová mala pre A. Vadalu sprostredkúvať kontakty cez svoju prácu pre rezort pôdohospodárstva. Ako sa dala dohromady s Talianom obvineným z drogovej trestnej činnosti? S čím mu pomáhala a kto a na aké posty v štátnej správe pôdohospodárstva ju posúval?

Odpovede na tieto otázky spresňujú informácie, ktoré získal TREND z jej zamestnaneckých záznamov z ministerstva pôdohospodárstva i jeho podriadenej Pôdohospodárskej platobnej agentúre, v ktorých ešte donedávna pôsobila.

D. Bahledová začala pre A. Vadalu pracovať pred vyše dvanástimi rokmi v jeho podnikaní s fotovoltaickými elektrárňami. Teda v biznise, na ktorom zarobil práve vďaka vylobovaným štátnym povoleniam.

Neprehliadnite

Do štátnej správy v oblasti pôdohospodárstva sa potom posunula v období, keď tento rezort za prvej vlády R. Fica spravovalo ešte HZDS. Ku kontrolovaniu dotovania agrárnych biznisov, ktoré mohli byť blízke aj A. Vadalovi, sa dostala, úplne paradoxne, až v čase, keď rezortu velil terajší šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a dlhoročný nominant Smeru Ľubomír Jahnátek.

Zdroj: SITA / AP

Objavená v biznise s býčími spermiami

D. Bahledová s médiami od

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy PPA