Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štát chce časť firiem oslobodiť od auditu. Nepáči sa to audítorom ani NKÚ

13.06.2019 | Zuzana Kollárová

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

13.06.2019 | vijackakruspanova

Inak napisane auditori pridu touto zmenou o 20 - 30% zakaznikov, co sa im samozrejme nepaci.

13.06.2019 | skorodochodca

Hm ... a ak spravíš "kšeft" s obcou za 3000 eur, tak auditorovi zaplatíš 3000 eur .... to by chceli ... transparentne ...

13.06.2019 | carlosko

Ja tomu asi nerozumiem. Ak sa špekulantom už podarilo obísť prísnejšie podmienky, tak čo sa vlastne zmení pri ich uvoľnení? Nebolo by lepšie sa zamerať na to, aby ich neobchádzali?

13.06.2019 | Niless

len tak na okraj aku zodpovednost nesie auditor alebo firma zabezpecujuca audit ak sa aj tak zisti nejaky pruser v uctovnictve?
odpoved: ziadnu.
tak načo to je? za tie prachy mali by sa podpisovat vlastnou krvou na danove priznania aj do suvahy. je to biznis pod zastitou statu.

13.06.2019 | salamunovi bratia

Záujem na audite by mali mať:
- majitelia, aby si overili, že ich niekto neokráda
- manažment, aby zvýšili šancu byť úspešný pri prípadnej kontrole Finančnej správy
- obchodní partneri, aby mali možnosť si overiť stav firmy prostredníctvom stanoviska dôveryhodného auditora.

To posledné by mohla byť aj verejná správa, ktoré má legitímne právo požadovať, aby jej partneri v obstarávaní mali závierky audítované a každý uchádzač by mal na výber - ušetriť na audite ,alebo robiť biznis s verejnou správou.

Všetko sú to podľa mňa dosť silné dôvody, aby bol dobrovoľný záujem o overenie audítorom, ale nič z toho podľa mňa ale neodôvodní jeho násilné vymáhanie.

Navyše žiaden majiteľ/firma si nevyberie auditora, ktorý by ho pri odhalení nabonzoval finacom.

13.06.2019 | dworkin

„Aj laikovi je z bežných správ zrejmé, koľko finančných káuz denne prenikne na verejnosť.” - zaujialo by ma, ci su to tie, ktore neboli auditovane, alebo nebodaj s auditom, ze je vsetko ok?

15.06.2019 | dahona8

autor uvádí firmu s obratem nad 5 mil. a nízkou daní. Co dělá fin.správa se svým analyt.oddelením? Bývalý prezident se chlubil, jak vytvořil oddělení, kde se vše podezřelé monitoruje a vše se podchytí. Čím dál tím víc to vypadá, že pouze uměle vytvořil mnoho nových zbytečných oddělení, navyšoval neefektivní administrativu bez odpovědnosti, za dobry plat. Věřím, že bublina zbytečných oddělení, na všech úřadech a resortech, které vytvářela nynější vláda pro své, po volbach splaskne. Také se zjednoduší povinnosti pro všechny, které jsou nyní v zákonech a začne se uklízet obrovský chaos, kteří mafiáni v zákonech za 20 let působení, způsobily.
auditorské firmy kryjí pochybné věci svých klientů. vždyť by neměly ani dvacetinu klienty z nynějších, kdyby svým klientům uložili takové opravy, po kterých by velké firmy musely platit státu o desítky tisíců, o statisíců či milionů € více.