Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Matečnej drevená kobra si posvieti na čierne ťažby dreva

13.12.2017 | Ivan Haluza

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

13.12.2017 | Bellarmino

Súdruhovia boľševici, zabudli ste na zverejnenie najpodstatnejších údajov, kto je tým záškodníkom a diverzantom, ktorý sa stal zámienkou na rozšírenie komunistickej totalitnej kontroly.
Nie náhodou zlodeji zo štátnych lesov, teda vy sami? A namiesto toho, aby ste sa v čele so zlodejským Ficom udali a zamkli na doživotie, budete terorizovať všetkých a každého. Zlodeji priživujúci sa na majetku, ktorý im nepatrí. Rozkrádači majetku v socialistickom vlastníctve. Trockisti a Parvusovia sú permanentnými revolucionármi a táto banda sú permanentnými zlodejmi.

14.12.2017 | demo50

+++

13.12.2017 | Juraj Mašláni

Na stránke ministerstva sa dnes píše:
"Matečná spustila boj proti nelegálnej ťažbe dreva
Pripravili sme zákon o dreve, ktorým ideme zabrániť vstupu dreva z nezákonnej ťažby a výrobkom z takéhoto dreva na európsky trh. Po viac ako štyroch rokoch tak SR preukáže splnenie nariadenia EÚ. Šéfka agrorezortu predloží nový zákon na dnešnom rokovaní vláde SR."
Niečo tu nesedí, niečo je zle:
- ideme sa snažiť chytať tých, ktorí už z lesa niečo uchmatnú a obchodujú s tým namiesto toho, aby sme "chytali" tých, ktorí ilegálne drevo ťažia (lesný hospodársky plán [LHP] a zákony o lesnom hospodárstve, ktoré medzivojnové, ba dokonca v modifikovanej podobe aj socialistické Československo, prebrali z Rakúsko-Uhorska, boli prísne kontrolované. Bol to ZÁKON a beda tomu, kto porušil štátnymi lesnými úradmi schválený lesný hospodársky plán vo svojich (aj súkromných) lesoch. Lesné úrady kontrolovali plnenie lesných hospodárskych plánov nie raz za desať rokov (!), ale - ak bolo pri podozrení z porušení treba - doslova každý týždeň. Každú výraznejšiu odchylku od LHP bolo treba nielen zdôvodniť, ale vopred naň získať súhlas lesného úradu.
- "ideme zabrániť vstupu dreva z nezákonnej ťažby a výrobkom z takéhoto dreva na európsky trh" - nezabudnite, pani ministerka, na prvotriedne drevo, ktoré už dlho smeruje do Číny a do slovenských firiem a domácností ako štiepka a palivové drevo.
- ak si oddýchneme, že sme po štyroch rokoch (!) konečne splnili nariadenie EÚ, je to úbohosť a prejav neschopnosti riešiť problém tam, kde je.

14.12.2017 | LPB

+

13.12.2017 | OliWer

Drevená kobra si akurát môže posvietiť pod nohy, aby sa nepotkli, keď pôjdu z krčmy. Zvyšok sú iba táraniny Zmatečnej.

14.12.2017 | Andrej_sk

Nie je uz troska po funuse? Alebo to vymyslel Richter, aby nasiel pracu prepustenym zelenym muzickom od Kotlebu?

14.12.2017 | shaggy

Tak hádam nebudú takéto veci riešiť v čase, keď ich kamaráti vo veľkom ťažia drevo.
Čo ak by ich pri tom prichytili a nedajbože by sa o tom dozvedeli médiá? Ťažko by sa to potom hádzalo na Radičovú/imigrantov/iných triednych nepriateľov (nehodiace sa prečiarknite).

14.12.2017 | Andrej_sk

Media uz o tom davno vedia a pisu.
A smerakom sme uz tak u r..i, ze nepovazuju za potrebne to na niekoho hadzat :(

15.12.2017 | chr

Ako veci znalý Vám poviem , že tento systém slúži na ochranu" našich" ľudí , ktorý podnikajú v tejto oblasti. Predpokladam , že si nájdu pár maličkých subjektov , tých zbuzerujú a Kali len skonštatuje , že u veľkých ako napríklad pán minister sa žiadny skutok nestal . Je vidno , že príslušné zákoni a nasledne výkonne vyhlášky robia ľudia , ktorý vedia ako merito veci obísť. Na zlodejsku vždy a vždy doplatia na všetko , len tý na spodku .

18.12.2017 | HromBlesk

A koho nachytajú ZIGU , Fila? Jáj to nie oni to už kúpia od priekupníkov. Pamatäm dokument z Madagaskaru kde su skládky plné chráneného ebenu, ktorý je zakázané ťažiť, a oni sú čistý, lebo to im doviezol niekto iný. to isté je Filo...on nič on muzikant, on len kúpil..a za chrbtom ich podnecuje aby rúbali. tak isto ZIGA darebák jeden.

A kde je kontrola obnovy lesa? ved to je des. Kde je kontorla ekologickej tazby?? Napr. 100,000 pokutu za zvislú zvažnicu... 100,000 za ťažbu v rozmoknutej pode... 1 mil EUR za chýbajúcu obnovu a, preriezku atd atd

zavedte exportné clo na drevo 20% aby zostalo doma.