Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Železničného dopravcu Carbo Rail kúpil nemecký vagónový gigant

28.02.2020, 16:30 | Vladimír Maťo | © 2020 News and Media Holding

Väčšinový podiel v železničnej spoločnosti Carbo Rail kúpila nemecká spoločnosť VTG Rail Logistics. Po dokončení akvizície bude nový investor zodpovedný za strategické riadenie a prevádzku. Obe strany podpísali zmluvy ešte minulý týždeň. Cenu, ktorú nemecký investor za väčšinový podiel zaplatí však nezverejnili. Transakciu ešte musia schváliť protimonopolné úrady.

  • Tlačiť
  • 0

Vstupom na slovenský trh sa nemecký železničný koncern VTG snaží posilniť svoju prítomnosť v regióne strednej a východnej Európy. Akvizíciou dynamicky rastúcej slovenskej spoločnosti rozšíri svoju komplexnú dopravnú sieť pod názvom VTG Retrack, tvorenú privátnymi železničnými dopravcami v západnej Európe s prepojením na strednú a východnú Európu.

„Pripojenie spoločnosti Carbo Rail je ideálnym doplnkom koridorovej stratégie našej siete Retrack. Našim cieľom je ponúkať zákazníkom naprieč Európou kontinuálne trakčné služby a rozsiahle dopravné riešenia na najdôležitejších trasách,“ priblížil Günther Ferk, riaditeľ spoločnosti VTG Rail Logistics.

Cieľom je ponúkať dopravné služby po železnici bez výmeny lokomotívy na celej prepravnej trase a s maximálnym využitím personálu v cezhraničnej prevádzke.

Nákladná súprava ťahaná lokomotívou spoločnosti Carbo Rail.Zdroj: Carbo Rail

Carbo Rail je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich železničných dopravcov na Slovensku a v Maďarsku. Celkovo v roku 2019 zrealizoval prepravný výkon na úrovni takmer 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Carbo Rail, vlaková doprava, VTG, železnice

Diskusia (0 reakcií)