Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zistenie TREND.sk: Smer pošle až tri z desiatich eseročiek do soft bankrotu

19.09.2014 | Adam Valček

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

20.09.2014 | maugli2

Faktom je, že do čoho štát zasiahne (aj v dobrej viere :-)), to sa výrazne skomplikuje. Ak do toho zasiahne smer, čakajme porhomu! Neviem, kde súdruhovia na tie inšpiratívne nápady chodia, ale celé tieto zmeny vyzerajú tak nesúrodo, ako keby každú jednu vec opajcovali z iného štátu.
Čo sa týka vyplácania zisku, nie je žiadny problém. Aspoň v mojom prípade, lebo som sa rozhodol, že zisk pred zdanením bude u mojich sro vo výške daňovej licencie. Na časy, keď som platil tisíce € daní môžu súdruhovia zabudnúť.
Nechápem, že si niekto nechce (alebo nevie???) uvedomiť, že tieto neustéle zmeny bez pridanej hodnoty sú ničotné a bez efektu pre štát. Zdevastuje sa akurát prostredie. Kto to dá potom dokopy??

21.09.2014 | lstulajter

Doteraz zákony obchádzala len časť podnikateľov. Ale cieľom štátu očividne je, aby to robili všetci. Kto to robiť nebude, pôjde sám proti sebe, lebo systém je, resp. bude nastavený tak, že práve toto bude štandardom. Neviem, aký je účel; možno ide súdruhom o to, aby potom mohli ukázať prstom: aha, podnikatelia obchádzajú zákony, oni sú tí zlí.

22.09.2014 | JAJA11

zmeny v zákone sú myslené dobre, zabrániť podnikať tým, ktorí sa nabaľujú na úkor iných podnikateľov.....
ale to tu už máme aj teraz, ale prax ukazuje, že to nepomáha.... zákony sa ani teraz nedodržiavajú..... pokiaľ sa nezačnú postihovať podnikatelia, ktorí si neplnia svoje záväzky, tak bude podnikateľské prostredie stále choré.....