Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

10 tipov na filmy, ktoré si určite pozrite cez Vianoce. Mrázika tam nenájdete

25.12.2018, 05:10 | Jozef Tvardzík | © 2018 News and Media Holding

Vianoce nie sú len o rodine, lyžovačke a o hodovaní, ale samozrejme aj o klasických vianočných filmoch. Je super naliať si varené víno a v pokoji si zapnúť filmy, od ktorých jednoducho neočakávate drastické zvraty, ale pohodovú až gýčovú atmosféru, na ktorú ste zvyknutí každý rok. Poskladali sme pre vás playlist toho lepšieho, čo by ste si mohli pozrieť. Nenájdete tam ale Mrázika, Perinbabu ani Sám doma. Do komentárov pokojne doplňte svoje najobľúbenejšie. Takže ho-ho-hor sa do toho!

  • Tlačiť
  • 12

Tagy

Vianoce

Falošná hra (Reindeer Games)

Ak vás nebavia klasické sladké vianočné filmy, siahnite po tomto kúsku. Rudyho (Ben Affleck) práve prepustia z väzenia. Lenže život si sám skomplikuje, keď sa zaľúbi do sexi kosti Ashley (Charlize Theron). Namiesto toho, aby šiel konečne domov, s partiou násilných kumpánov nedobrovoľne vylúpi kasíno počas Štedrého dňa.

Film je klasickou zmeskou priehrštia nábojov, sviatočného násilia, Santa Clausa a snehu. Akčný Santa film má samozrejme šťastný koniec - sneží a Rudy rozdáva hrubé balíky bankoviek do poštových schránok neznámym ľuďom. Zo sebca sa tak stáva samaritán.

Smrtonosná pasca (Die Hard)

Čo by to boli za Vianoce bez Brucea Willisa? Čo je ale vianočného na filme, kde sa upotený, bosý a špinavý policajt prechádza po rozbitom skle, aby zastavil bandu nemeckých teroristov v mrakodrape v Los Angeles na čele s Alanom Rickmanom? Nebudeme sa samozrejme hádať.

Legenda totiž vraví, že Vianoce sa oficiálne začínajú až keď Hans Gruber dopadne z Nakatomi Plaza. Vo filme je všetko: odohráva sa na Štedrý deň a dobro versus zlo je tu zabalené ako vianočný darček, ktorý je zviazaný lesklou mašľou vyrobenou z explózií a guliek. John McClane je klasickým vianočným vydedencom, ktorý triumfuje nad sebeckosťou a konzumom.

Len tak mimochodom, vedeli ste, že vianočnú tematiku má v sebe aj Smrtonosná zbraň s Melom Gibsonom?

Pokračovanie článku - stránka 1 z 5
Pokračovanie článku na ďalšej stránke

  • Tlačiť
  • 12

Tagy Vianoce