Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako muránske buchty vstali z mŕtvych a farboslepý sa stal expertom na farby

05.01.2019, 17:00 | Veronika Rajničová | TASR

6+1 dôvodov na úsmev | Cez týždeň máte problémov a starostí akurát tak dosť. Preto vám cez víkend prinášame sedem správ, ktoré nás zaujali, potešili a rozosmiali, skrátka a jasne pohladili na duši a vyčarovali úsmev na tvári. Veríme, že aj vám.

  • Tlačiť
  • 3

Rok 2018 sme úspešne prežili a tak sa môžeme s chuťou vrhnúť do toho nového s odhodlaním, očakávaním a pre niektorých aj s predsavzatiami niečo v živote zmeniť.

Články o cvičení sa na začiatku januára pravidelne rozmnožia z fitness webov do všetkých médií, majonézový šalát v chladničke nahradí ten zelený a v posilňovniach sa zas dýcha o čosi ťažšie.

Neprehliadnite

Zmena životného štýlu na aktívnejší a zdravší patrí k obľúbeným bodom v novoročných zoznamoch a to je naozaj fajn, aspoň raz ročne to skúsiť je stále lepšie ako neodhodlať sa na to vôbec. A keď túžite vytrvať, mám tu pre vás tip na youtuberku, ktorá vás nabudí viac ako Chris Powell, ktorého sú ľudia prejedení viac ako toho šalátu.

Michelle Khare pôvodne vystupovala vo videách pre Buzzfeed, no rozhodla sa osamostatniť a vytvorila si vlastný kanál. Na ňom okrem iného publikuje tréningy podľa superhrdinov, fitness výzvy a po novom sa vrhla na sériu premien pre svojich najbližších.

Do videí si pozýva trénerov a nutričných poradcov, ukazuje pot aj slzy. Nečakajte žiadnu nastajlovanú instamodelku. Michelle vystupuje ako obyčajné dievča s vášňou pre cvičenie.

Výlet na Mesiac

Sonda Čchang-e 4 pristála vo štvrtok na odvrátenej strane Mesiaca a Čína sa tak stala vôbec prvou krajinou, ktorej sa to podarilo. Sonda cez satelit poslala naspäť na Zem prvý signál a fotografiu, na ktorej toho síce nie je veľa nevidieť, no aj tak je prelomová, keďže išlo dosiaľ o nepreskúmanú oblasť. Aspoň sme sa presvedčili, že ani tu nežijú marťania, ktorí by plánovali útok na našu planétu.

Čínska sonda Čchang-e 4 pristála na odvrátenej strane Mesiaca.Zdroj: Facebook / China Daily

Misia je súčasťou čínskeho ambiciózneho vesmírneho programu, ktorý má trvať niekoľko budúcich desaťročí. Peking vlieva miliardy do svojho vesmírneho programu riadeného armádou. Dúfa, že do roku 2022 bude mať aj vlastnú vesmírnu stanicu s posádkou a nakoniec bude na Mesiac posielať ľudí.

Sondu Čchang-e 4 teraz čaká „makačka,“ bude vykonávať šesť čínskych experimentov a štyri zahraničné. A my zatiaľ môžeme snívať o tom, že vesmírna turistika je už za rohom.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy 6+1 dôvodov na úsmev