Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Amsterdamské coffee shopy musia prispôsobiť otváracie hodiny školákom

15.11.2017, 17:30 | ČTK

Amsterdamské coffee shopy umiestnené blízko škôl musia byť zatvorené v čase vyučovania a aj bezprostredne po jeho skončení. V stredu o tom rozhodla štátna rada s právomocou najvyššieho správneho súdu. Dala tak za pravdu amsterdamskej radnici, ktorá sa rozhodla určovať, kedy môžu byť spomínané obchody otvorené.

  • Tlačiť
  • 0

Ich majitelia otvárali už ráno o 7:30 h, teda krátko pred začiatkom vyučovania. Radnica sa však rozhodla proti nešváru, postihujúcemu v stále väčšej miere aj neplnoletú mládež, rázne zakročiť. Neuspokojila sa s tým, že marihuanu či hašiš nemožno oficiálne predávať osobám mladším ako 18 rokov, ale stanovila aj to, že coffee shopy sa môžu otvárať najskôr o 18:00 h, kedy mladšia klientela sa podľa ich úvah už nebude okolo nich pohybovať.

Neprehliadnite

Majitelia špecializovaných obchodov v okruhu 250 metrov od škôl sa proti nariadeniu vzbúrili, ale podľa stredajšieho rozhodnutia márne. Jediným riešením je posunúť sa o pár desiatok metrov ďalej, čo vyvoláva otázky, či súčasné obmedzenie je dostatočné.

V Amsterdame fungujú desiatky coffee shopov, do ktorých ochotne merajú cestu aj mnohí zahraniční turisti.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Amsterdam, Holandsko, marihuana, školy

Diskusia (0 reakcií)