Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najsevernejší hotel sveta, bzučiace billboardy a koniec slovenských kožuchov

29.09.2019, 17:00 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

6+1 dôvodov na úsmev | Cez týždeň máte problémov a starostí akurát tak dosť. Preto vám cez víkend prinášame sedem správ, ktoré nás zaujali, potešili a rozosmiali, skrátka a jasne, pohladili na duši a vyčarovali úsmev na tvári. Veríme, že aj vám.

  • Tlačiť
  • 0

Luxusné sklenené iglu

V posledných rokoch sa stal z cestovania životný štýl. Destinácie, ktoré boli jedinečné pre cestovateľov sa čoraz viac plnia turistami. A preto sa začalo dariť cestovným kanceláriám, ktoré sa venujú zážitkom a nie štandardnému cestovaniu. Jednou z nich je, aj fínska cestovná spoločnosť Luxury Action.

Tá sa venuje prevažne severským destináciám, ku ktorým má vďaka centrále v Helsinkách blízko. Stavila na bonitnú klientelu a takzvaného dobrodružného cestujúceho, ktorý sa snaží nájsť nové miesta, ku ktorým sa väčšina ľudí nemôže dostať. Od budúceho roka ponúkne škandinávska cestovná kancelária prominentným zákazníkom možnosť stráviť noc v jednom z najnehostinejších miest na svete - na Severnom póle.

Výhľad z hotelového iglu na Severnom póleZdroj: Luxury Action

Fínska cestovka v apríli otvorí v najsevernejšom bode Zeme hotelový komplex Igloos, ktorý pozostáva z desiatich väčších iglu so špeciálnou sklenenou strechou, čo umožňuje hosťom zaspať pod hviezdami. Noc v iglu začína na sume 95-tisíc eur, poplatok zahŕňa ubytovanie, osobného manažéra, osobného šéfkuchára, sprievodcu prežitím v divočine a kompletnú bezpečnostnú službu.

Dostupnosť je veľmi obmedzená, kedže ubytovanie v Igloos bude prebiehať iba jeden mesiac v roku a to v apríli, kvôli extrémnym podmienkam v Arktíde. Iglu sú navrhnuté tak, aby boli prenosné pre prípad, že sa počasie stane nepríjemným.

Výhľad z hotelového iglu na Severnom póleZdroj: Luxury Action

Cestovka sľubuje prehliadky ľadovcov, stretnutia s domorodými komunitami, ktoré žijú v polárnych oblastiach, s vedcami, ktorí pracujú v okolí. Ak to počasie dovolí plánuje sa sledovanie tuleňov, ľadových medveďov a ďalších voľne žijúcich živočíchov. A pozorovanie aurory borealis, teda polárnej žiary by malo byť v čase ubytovania samozrejmosť.

„Poskytujeme všetko vybavenie,“ uvádza na webovej stránke firmy Janne Honkanen, zakladateľ a generálny riaditeľ cestovnej spoločnosti Luxury Action.

Vrtuľník, ktorý bude dopravovať hostí k iglu Zdroj: Luxury Action

Väčšinu roka je Severný pól takmer neprístupný. Podľa bedekeru Lonely Planet sa dá naň dostať vrtuľníkom v apríli a loďou v júni a júli. Každý rok navštívi oblasť asi tisícka ľudí, zvyčajne však prichádzajú vyzbrojení rozsiahlym vybavením na prežitie v extrémnych podmienkach.

Slováci tam cestujú tiež, cez cestovnú kanceláriu Bubo Travel, ktorá je jediná v okolí, ktorá takýto zážitok poskytuje.

Neprehliadnite

Muž s odhalenou hruďou vyhral súťaž

Slovenská poštová známka získala druhé miesto v prestížnej súťaži o najkrajšiu rytú poštovú známku Les Grands Prix de l’Art Philatélique Belge et Européen.

Slovenská pošta vydala známku minulý rok 21. augusta pri príležitosti 50. výročia nenásilného odporu občanov Československa proti invázii vojsk Varšavskej zmluvy.

Autorom grafického dizajnu návrhu emisie je akademický maliar Vladislav Rostoka a autorom návrhu oceľorytiny je akademický maliar Rudolf Cigánik. Obaja umelci patria v súčasnosti k najvýznamnejším tvorcom známok.

 Ladislav Bielik – Muž s odhalenou hruďou

Ladislav Bielik – Muž s odhalenou hruďouZdroj: Pofis

Na úspešnej známke je rytecká transkripcia svetoznámej fotografie Muž s odhalenou hruďou pred okupačným tankom športového fotoreportéra Ladislava Bielika, ktorá patrí do kolekcie sto najlepších fotografií 20. storočia. Známku vytlačila česká Poštovní tiskárna cenin Praha v exkluzívnej hárčekovej úprave s poštovou známkou vyperforovanou v strednej časti technikou oceľotlače z plochých platní v kombinácii s ofsetom.

Súťaž Les Grands Prix de l’Art Philatélique Belge et Européen sa koná od roku 1966 v Bruseli, čo ju radí medzi najstaršie súťaže. Prvé miesto vyhrala Poľská pošta s výročnou emisiou.

Japonci bojujú s plačom

Novorodenci, dojčatá a batoľatá na palube lietadla niekedy vedia byť veľmi náročné na trpezlivosť spolucestujúcich. Hlavne, ak sú rozrušené z letu a plačú. Prieskum portálu Airfwarewatchdog z roku 2017 ukázal, že viac ako polovica respondentov verí, že rodiny s deťmi vo veku desať rokov a menej, by mali sedieť v oddelenej časti lietadla. Plač malých detí označuje viac ako polovica cestujúcich Delty Air za „za výrazný stres“.

Batoľa na palube lietadlaZdroj: Lufthansa

Ako zlepšiť lietanie pre deti a pre spolucestujúcich, ktorí s nimi letia? Minulý rok sa na túto tému rozpútala veľká diskusia, potom čo sa sociálnymi sieťami šírilo video, na ktorom počas letu osem hodín vkuse plače malé dieťa a video, kde musel otec s malou dcérkou, kvôli sťažnostiam spolucestujúcich vystúpiť ešte pred štartom lietadla.

Japonské aerolínie Japan Airlines bojujú s detským plačom svojrázne. Vymysleli

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy 6+1 dôvodov na úsmev

Diskusia (0 reakcií)