Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Deprimovaný Jim Carrey našiel liek na dušu. Čaká ho súd

12.08.2017, 17:00 | Jozef Tvardzík | © 2017 News and Media Holding

Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

„To, čo robíte v živote, si vyberie vás. Môžete sa rozhodnúť, že to neurobíte. Môžete sa rozhodnúť, že urobíte niečo bezpečnejšie. Vaše povolanie si vás vyberie. Keď som začal maľovať skutočne veľa, stal som sa tým posadnutý. V mojom dome sa nedalo pohybovať. Obrazy boli všade. Stali sa súčasťou nábytku. Jedol som na nich…“

Takto začína úprimná spoveď amerického herca a komika Jima Carreyho v minidokumente „I Needed Color“, v ktorom opisuje svoju obsesiu vo farbách a maľovaní. 55-ročný komik, ktorý je predovšetkým známy z filmov ako Maska, Blbý a blbší, Truman Show alebo Večný svit nepoškvrnenej mysle, prešiel pred dvoma rokmi prerodom.

V septembri 2015 sa rozišiel s priateľkou Cathrionou Whiteovou, ktorá o niekoľko dní vo svojom byte spáchala samovraždu. O rok neskôr herca zažalovala jej matka. Tvrdila, že za smrť jej dcéry môže herec, ktorý ju údajne dopoval liekmi ako ambien, propranolol či percocet. Tie ju nakoniec priviedli do depresie. Cez právnikov J. Carrey obvinenia poprel, súd bude prebiehať v Los Angeles koncom tohto roka.

„Neviem, čo ma maľovanie učí, ale viem, že ma oslobodzuje. Oslobodzuje ma od budúcnosti, oslobodzuje ma od minulosti, oslobodzuje ma od ľútosti, od obáv,“ vraví v dokumente. Komik sa objavil na plátne vo väčšej hereckej úlohe naposledy ešte v roku 2014 v pokračovaní legendárneho filmu Blbý a blbší. Potom sa stiahol do ústrania a začal sa venovať výtvarnému umeniu, ktoré podľa neho lieči jeho zranené srdce.

„Myslím si, že to, čo robí niekoho umelcom, je vytváranie modelov svojho vnútorného života. Umelci zhmotňujú to, čo nachádzajú vo svojom vnútri, svoje emócie, potreby alebo to, čo cítia, že potrebuje ich publikum,“ hovorí J. Carrey. Vo videu sa priznáva, že už keď bol mladší, tak polovicu času venoval predstaveniam pre ľudí, ale druhú polovicu času bol najradšej sám. Keď bol v izbe osamote, kreslil si a písal poéziu. „Nebol som ten typ dieťaťa, pre ktoré bolo domáce väzenie trestom. Moja izba bola pre mňa nebom, izoláciu som vítal,“ povedal.

V júni tohto roka v show Jimmyho Kimmela povedal, že s postavou komika skončil, pretože s ním už nevie žiť. „Jim Carrey je skvelá postava, som šťastný, že som dostal túto úlohu. Už sa s ním však neviem viac stotožniť a vnímať ho ako ja,“ povedal.

Keď sa odstrihnete od internetu

Aziz Ansari nie je v našich končinách tak veľká hviezda, ale v USA je to známy stand-up komik a hviezda seriálu Master of None, ktorý momentálne vysiela streamovacia spoločnosť Netflix. Pred pár rokmi herec s indickými koreňmi napísal zaujímavú knihu Modern Romance, kde (aj zo svojej skúsenosti) hovorí o „tinderizácii“ vzťahov. Internet a nástup smartfónov definovali spôsob, akým komunikujeme, cestujeme alebo pracujeme. Láska a sex boli logickým vyústením a nadstavbou zoznamiek, ktoré boli kedysi v printových médiách.

V rozhovore pre magazín GQ prezradil, že už je z technologickej doby unavený a preto sa rozhodol zo svojho smartfónu odinštalovať všetky aplikácie vrátane Instagramu či internetových prehliadačov. Tvrdí, že bol na internete závislý, čo ho ovplyvňovalo v bežnom živote. Jeho prípad bol široko medializovaný a rozprúdil debatu o závislosti na sociálnych sieťach. 

„Kedykoľvek kontrolujete Instagram alebo kliknete na New York Times, aby ste zistili, čo je nové, nie je to (primárne) o obsahu. Je to len o tom, že chcete vidieť niečo nové. Stanete sa na tomto pocite závislí. Nebudete ho môcť ovládať. Takže jediný spôsob, ako s tým bojovať, je odstrihnúť sa od týchto vecí. Nakoniec na to zabudnete a už vám je to jedno,“ povedal v rozhovore.

Popisuje v ňom prúd zbytočných informácií, ktorým čelil a bol z nich unavený a čitateľom radí: niekedy je potrebné byť len sám so sebou a premýšľať. Ak cestujete v MHD alebo v taxíku, nepotrebujete pozerať na obrazovku mobilu, stačí sa rozhliadnuť okolo seba a vnímať realitu, aká je.

Teraz namiesto toho, aby po šichte na pľaci prišiel domov a opäť zapol počítač, radšej číta knihy a relaxuje. Závislosť na internete a sociálnych sieťach je akútnym problémom predovšetkým mladých ľudí na celom svete a spôsobuje problémy ako neschopnosť sústrediť sa či môže dokonca spôsobiť neurologické poškodenie mozgu detí. Väčšina aplikácií je totiž navrhnutá tak, aby ste ich chceli používať čo najdlhšie a vrátili sa k nim čo najčastejšie.

Časopis GQ s hercom Azizom AnsarimZdroj: Facebook / Aziz Ansari

Pokračovanie článku - stránka 1 z 2
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Záložky na víkend

Diskusia (0 reakcií)