Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dnes z minulosti priletel Marty McFly

21.10.2015, 08:25 | Marián Biel | © 2015 News and Media Holding

Back to the Future, teda Návrat do budúcnosti od Roberta Zemeckisa má tridsať rokov, ale už sa dá zaradiť medzi filmovú klasiku. Dátumy v tejto trilógii hrali veľkú rolu, keďže jadrom príbehu je cestovanie v čase. V druhej časti z roku 1989 sa hlavný hrdina dostane do budúcnosti. V lietajúcom aute DeLorean sa objaví 21. 10. 2015.

  • Tlačiť
  • 0

Robert Zemeckis s produkčnou výpomocou od Stevena Spielberga možno ani nečakali, že nenápadný príbeh o mladíkovi a bláznivom profesorovi s priemerným rozpočtom zaujme také publikum. Na druhé pokračovanie fanúšikovia čakali štyri roky a tretia časť mala premiéru hneď ďalší rok. Hlášky a scény z filmov sa stali súčasťou svetovej popkultúry a do dnešného dňa má trilógia fancluby.

Zdroj: Amblin Entertainment

V druhej časti sa Marty McFly v podaní Michaela J. Foxa musí dostať do budúcnosti a zachrániť svojho už dospelého potomka. Stroj času doktora Emmetta Browna, ktorého si zahral Christopher Lloyd, má na digitálnom paneli nastavené parametre. Okrem iného aj nie cieľové miesto, ale čas. A ten je nastavený presne na dnešný deň. Ešte konkrétnejšie 16:29 miestneho kalifornského času. Časový skok teda prebehne v noci zo stredy na štvrtok o pol druhej v noci stredoeurópskeho času.

V Spojených štátoch ale aj inde vo svete sú naplánované rôzne podujatia a akcie spojené s unikátnym filmovým dátumom. V kinách sa bude premietať dokument o natáčaní trilógie, zrekonštruovaný DeLorean bude znova vystavený a na lokáciách z filmu sa budú konať rôzne párty alebo projekcie filmu v sprievode symfonického orchestra. Na viacerých miestach sa tiež koná študentský ples s tematikou podmorského sveta. Presne ako ten, na ktorom mal Marty McFly rockové predstavenie z Návratu do budúcnosti 1.

Zdroj: Wikipedia

Pridali sa aj firmy a korporácie. PepsiCo vyrobila 6 500 fliaš Pepsi Perfect, ktoré sa objavili ako nápoj budúcnosti vo filme. Predáva sa len online za 20,15 dolára. Presne toľko stála aj v Návrate do budúcnosti 2.

Lyft, sprostredkovateľ taxi služieb a hlavný konkurent Uberu, má zas v New Yorku akciu s názvom DeLorean rides. Ktokoľvek sa bude môcť bezplatne previesť na tomto raritnom športovom aute. Lyft ich na tento účel zváža z celých USA.

Výťažok z viacerých týchto podujatí pôjde pre nadáciu Michaela J. Foxa na výskum parkinsonovej choroby. Herec ňou sám už dlhé roky trpí. 

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)