Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do Popradu začali lietať aj ukrajinskí lyžiari

19.12.2019, 19:33 | Ján Blažej

Ukrajinská lowcostová letecká spoločnosť SkyUp Airlines otvorila 19. decembra pravidelné sezónne (zimné) letecké spojenie medzi Kyjevom a Popradom, ktoré bude lietať každý štvrtok a nedeľu do konca februára.

  • Tlačiť
  • 0

Boeing 737 priviezol prvých viac než sto ukrajinských dovolenkárov. Linku však nevyužívajú iba lyžiari, z Popradu odletelo osemdesiat Ukrajincov, zväčša robotníkov, ktorí chcú sviatkovať doma.

SkyUp Airlines lietajú do Popradu už druhú zimnú sezónu. Minulú sobotu začala z Rigy do Popradu s lyžiarmi lietať aj lotyšská spoločnosť AirBaltic. Okrem Lotyšov cez Rigu tradične lietajú do Vysokých a Nízkych Tatier aj Rusi a dovolenkári zo škandinávskych krajín. Malé skupinky dovolenkárov vozí aj maďarský Wizz Air z Londýna.

Neprehliadnite

Popradským letiskom prejde tento rok rekordný počet cestujúcich, kým vlani ich bolo 88-tisíc, do polovice decembra letisko vybavilo už vyše 91-tisíc pasažierov a podľa počtu ohlásených letov by to mohlo byť ďalších približne dvetisíc.

Letisko kompletizuje už aj lety od jari do jesene budúceho roku. Popri celoročnej linke z Londýna sa očakávajú chartery pre slovenských dovolenkárov do Turecka, Bulharska a Čiernej Hory a chartery s izraelskými turistami.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)