Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemecko je druhá najnavštevovanejšia európska krajina

09.08.2019, 11:00 | Ján Blažej

Vyše 35 miliónov Nemcov absolvuje do roka krátkodobú (dvoj- až štvordňovú) dovolenku a vyše 55 miliónov dlhšiu dovolenku. Podľa Nemeckého štatistického úradu krátkodobé dovolenky tri štvrtiny Nemcov trávi vo svojej krajine, kým 27 percent sa na dlhšie cesty vydáva do zahraničia, najviac do Španielska, Talianska, Turecka a Rakúska.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

dovolenka

Nemecko je po Španielsku aj druhou najnavštevovanejšou krajinou v Európe a vlani bolo dokonca najnavštevovanejšou európskou krajinou v segmente služobných ciest, kongresovej a veľtržnej turistiky, v návštevách miest, cestami za kultúrou a je aj najpopulárnejšou európskou destináciou pre mladých ľudí vo veku od 15 do 24 rokov. 

Neprehliadnite

Vlani tam cudzinci zaplatili za 53,7 milióna nocľahov. Najčastejšími hosťami boli Holanďania, Švajčiari, Američania, občania Spojeného kráľovstva a Rakúska. Až 84 percent Európanov si kupuje cesty do Nemecka na internete a iba tri percentá využívajú služby cestovných kancelárií. Ich najčastejším cieľom bol slobodný štát Bavorsko, hlavné mesto Berlín a spolkové krajiny Bádensko-Württembersko a Severné Porýnsko-Vestfálsko.

Podľa analýzy Nemeckej centrály pre cestovný ruch (DZT) počet prenocovaní rastie už deviaty rok za sebou a vlani to bolo medziročne o 4,5 percenta viac. Krajina má podľa DZT potenciál, aby do roku 2030 počet prenocovaní cudzincov vzrástol o 80 percent.

Turizmus predstavuje z hľadiska tvorby hrubého domáceho produktu 10,7 percenta. Za ubytovanie a ďalšie služby priniesli Európania do Nemecka vlani 36,9 miliardy eur, medziročne o 5,1 percenta viac.

Pre občanov Slovenska je podľa Laszloa Dernovicsa, vedúceho zahraničného zastúpenia DZT pre Rakúsko a SR a regionálneho manažéra pre juhovýchodnú Európu, Nemecko štvrtou najatraktívnejšou destináciou. Vlani tam Slováci zaplatili za vyše 459 tisíc nocľahov, o 5,3 percenta viac než rok predtým. Cieľom boli mestá, cesty za kultúrou ale aj pobyty v prírode a aktívna turistika.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy dovolenka

Diskusia (0 reakcií)