Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Francúzi končia s plytvaním a zakážu ničenie nepredaného tovaru

16.06.2019, 17:00 | Jozef Tvardzík | © 2019 News and Media Holding

6+1 dôvodov na úsmev | Cez týždeň máte problémov a starostí akurát tak dosť. Preto vám cez víkend prinášame sedem správ, ktoré nás zaujali, potešili a rozosmiali, skrátka a jasne, pohladili na duši a vyčarovali úsmev na tvári. Veríme, že aj vám.

  • Tlačiť
  • 3

Správy o pálení oblečenia, ktoré sa módnym značkám nedarí predať, zákazníkov pobúrili. Známy bol prípad britskej značky Burberry, ktorá v roku 2017 zničila tovar v hodnote 28,6 milióna libier.

Švajčiarsky výrobca hodiniek Richemont zasa za dva roky zámerne zničil hodinky v hodnote 500 miliónov eur. Firma, ktorá vyrába luxusné výrobky a stojí za značkami Cartier a Montblanc, spätne od predajcov odkúpila nepredaný tovar, aby zabránila ich predaju za nižšie ceny.

Rozhorčenie vyvolal tiež dokument francúzskej televízie M6, v ktorom bolo zrejmé, ako spoločnosť Amazon ničí milióny produktov, ktoré jej vrátili zákazníci. Značky v tom vidia spôsob, ako ochrániť svoje duševné vlastníctvo a zabrániť falšovaniu.

Vo Francúzsku teraz prišiel zákon, ktorý ničenie ton oblečenia a ďalšieho tovaru prísne zakazuje. Vláda, ktorá odhadovala objem zničeného tovaru na 650 miliónov eur ročne, chce predísť zbytočnej nadmernej produkcii. Verí, že nová legislatíva doplní zákon proti plytvaniu jedlom, ktorý poslanci prijali pred troma rokmi.

Neprehliadnite

V roku 2021 by tak podľa premiéra Édouarda Philippeho mal začať platiť zákaz likvidácie tovaru, ktorý možno recyklovať, a v roku 2023 zákaz ničenia zvyšných výrobkov. Produkty, ktoré po uplynutí doby trvanlivosti nebudú použiteľné, budú mať zrejme výnimku.

Vo Francúzsku už tri roky platí zákon proti plytvaniu potravinami, ktorý obchodom pod hrozbou pokuty zakazuje vyhadzovať nepredané jedlo. Namiesto toho potraviny putujú charitatívnym organizáciám.

Nemám porno, len trápnu tašku

Originálne riešenie, ako znížiť spotrebu igelitových tašiek

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy 6+1 dôvodov na úsmev