Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Francúzi končia s plytvaním a zakážu ničenie nepredaného tovaru

16.06.2019 | Jozef Tvardzík

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

16.06.2019 | Julo 2018

Podobný zákon je kravina, jediné čo sa s odstupom času stane, že sa vyrobí niečoho len pár kusov a tým to vyženie ich cenu nahor. tak napríklad obyčajný pekár upečie napr. len 50 chlebov , prečo by mal za svoje peniaze ( vstupné suroviny a energie plus práca ) dávať niečo organizáciám alebo osobám ktoré sa len priživujú na chybe systému . Ak bude tovarov a potravín nedostatok, tak sa zdvihne ich cena , lebo bude vysoký dopyt pri ich nedostatku . Potom keď už bude hroziť väčšine " smrť hladom alebo absolútna chudoba " nastane boj o prežitie, kriminalita a anarchia. Ale veď vlastne sa to v rámci epoch ľudstva len opakuje.

16.06.2019 | Roman Kanala

Aha, ušmudlaný psík si prečítal jednu ekonomickú poučku, ale realita života mu uniká. Kapitalizmus je založený na prebytku, nie na nedostatku, ako socík. Ak sa použije tovar, ktorý by inak nebol predajný, trh to neovplyvní. Ak to môže pomôcť ľuďom, ktorí by si ten tovar inak nemohli dovoliť, treba sa tešiť a dopriať im ho.

16.06.2019 | shaggy

Aha, ušmudlaný socialista by rád bral druhým to, na čo nemá nárok.
Vlastne, to všetci už dávno vieme, keďže nerobíš nič poriadne, len sa priživuješ na verejných peniazoch.