Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Futbalisti Francúzska a Belgicka sú vzorom, ako profitovať z imigrantov

10.07.2018, 20:01 | Jozef Tvardzík | © 2018 News and Media Holding

Názor | Imigranti robia z futbalu v Belgicku a Francúzsku nádhernú tímovú hru, ktorá je pre európskych politikov nepochopiteľná. V prípade imigračnej politiky si hrabe každý na svojom piesočku a nezaujíma sa o Európsku úniu ako celok.

  • Tlačiť
  • 19

Keď Francúzsko v roku 1998 porazilo na Majstrovstvách sveta Brazíliu 3:0, Kylian Mbappé ešte nebol na svete. Dnes patrí medzi najväčšie hviezdy Francúzska. Vo veku 19 rokov sa mu podarilo dať dva góly v jednom zápase na majstrovstvách sveta, čo naposledy ako tínedžer dokázal pred 60 rokmi vtedy 16-ročný Brazílčan Pelé.

V zápase proti Argentíne K. Mbappé deptal svojou rýchlosťou argentínsku obranu. To nie je zlé na syna imigrantov. Jeho otec sa narodil v Kamerune a jeho matka pochádza z Alžírska. Vyrástol na predmestí Paríža a obdivoval Cristiana Ronalda.

Kým mladý futbalista je obrovský talent, jeho pôvod nie je vo francúzskej reprezentácii ojedinelý. Až 17 z 23 francúzskych futbalistov na súpiske tento rok sú potomkami prvej generácie imigrantov. Samuel Umtiti je pôvodom z Kamerunu, N'Golo Kant z Mali, Blaise Matuidi má angolský pôvod, Paul Pogba je z Guiney, Nabil Fekir je alžírskeho pôvodu. 

V utorňajšom semifinále proti sebe nastúpili Francúzi a Belgičania, ktorí svojím štýlom predvádzajú famóznu hru. Úspešnosť belgického či francúzskeho tímu súvisí s výrazným zapojením hráčov, ktorí pochádzajú z prisťahovaleckých rodín. Stúpenci krajnej pravice nesmú zabúdať, že sú to imigranti alebo potomkovia imigrantov, ktorí robia z Francúzska a Belgicka to, čím vo futbale momentálne sú.

Neprehliadnite

Chudoba, ktorá motivuje

Až desať belgických futbalistov má svojich rodičov zo zahraničia, predovšetkým z Afriky. To prináša mnohé výhody. Chlapci majú 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 19

Tagy Belgicko, , Francúzsko, imigrácia, imigranti, Názory