Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hlavné mesto kaviarní. Pozrite si 12 podnikov, ktoré sa oplatí v Trnave navštíviť

24.05.2019, 13:00 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

Každé dva týždne predstavuje TREND najlepšie slovenské reštaurácie a hotely podľa regiónov, alebo konceptov. Tentokrát sme ale zabŕdli do trochu iného segmentu gastronómie – kaviarenského a cukrárenského a vybrali sme sa do „Malého Ríma“, do Trnavy

  • Tlačiť
  • 1

Prečo tam? Pretože toto mesto sa stalo v kávičkárskej a baristickej komunite známe. Na pomerne malom priestore vzniklo hneď niekoľko zaujímavých podnikov so špičkovou ponukou, ktorá sleduje najnovšie trendy v sortimente káv aj spôsoby prípravy.  Niektorí Trnavu dokonca považujú za „hlavné“ mesto kávičkárov na Slovensku. Mnohé z kaviarní si pečú aj vlastné zákusky a okrem toho v meste nájdete aj cukrárne so zaujímavou ponukou.

Vybrali a vyskúšali sme preto tie najzaujímavejšie – podľa odporúčaní znalcov miestnej kaviarenskej a cukrárenskej scény. Ak sa v Trnave ocitne návštevník z Bratislavy, je okrem kvality a ponuky očarený aj ďalšou vecou – ceny sú väčšinou o tretinu a niekde aj o polovicu nižšie, ako v porovnateľných bratislavských podnikoch.

Kaviareň Thalmeier

Trnava - Thalmeier interierZdroj: Thalmeier

Nedá sa nezačať priekopníkom kaviarenskej kultúry v meste, kaviarňou, ktorá vznikla v roku 2011 a o päť rokov ju rozšírili. Ponúka espresso aj filter, pre menej znalých je v jedálnom lístku aj popis a vysvetlenie, pečú si vlastné koláče a až o 14.00 sa sem dá prísť na raňajky, alebo brunch. My sme si dali Kráľovské za 5,90 a boli naozaj kráľovské, nahradili nám výdatný obed.  

Pokračovanie článku - stránka 1 z 12
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • 1

Tagy káva, kaviarne, Trnava