Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hlavne nech je to blízko. Ako sa stravujú Slováci v práci?

19.09.2019, 15:00 | ab | © 2019 News and Media Holding

Stravovacie návyky Slovákov v práci sa postupne menia. Kým pred piatimi rokmi si viac ako polovica pracujúcich nosila do práce jedlo z domu, podľa posledných výsledkov celoeurópskeho Food Barometra počet stravníkov v reštauráciách alebo v zamestnaneckých kantínach narastá.

  • Tlačiť
  • 3

Dáta z barometra, do ktorého sa v roku 2018 zapojilo takmer 26-tisíc zamestnancov, získali odpovede na otázky o tom, ako môže zamestnávateľ prispievať k ich zdraviu, spokojnosti či lepšej pracovnej výkonnosti.

Prieskum dal odpoveď aj na otázku, podľa čoho si zamestnanci vyberajú, kde budú obedovať. Prekvapujúco najdôležitejším faktorom pri rozhodovaní nie je cena, tá je veľmi dôležitá len pre 38 percent opýtaných.

Za obed sme ochotní dokonca zaplatiť viac. Slováci v roku 2018 minuli na obedy denne v priemere 5,80 eura, čo je o 20 centov viac, ako zaplatili v predchádzajúcom roku. Dáta vychádzajú z Ticket Restaurant card indexu, ktorý tvoria reálne výdavky zamestnancov za obedy v reštauráciách uhradené stravovacou kartou spoločnosti.

Neprehliadnite

Nechce sa nám chodiť

Ako najvýznamnejší fakt výberu reštaurácie alebo jedálne sa javí jej vzdialenosť od pracoviska. Tá je veľmi dôležitá alebo dôležitá až pre 84 percent opýtaných a až 74 percent respondentov si vyberá obed v reštaurácii podľa toho, či prevádzka ponúka zdravé a nutrične vyvážené jedlo. Konečné rozhodnutie do určitej miery ovplyvňujú aj kolegovia a to, kam sa rozhodnú ísť oni.

Väčšina zamestnancov si aj napriek časovému tlaku robí prestávku

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy reštaurácie, stravovanie