Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hotely i penzióny čakajú tento rok opäť viac hostí

23.03.2016, 18:41 | jb

Deväťdesiatjeden zo stovky opýtaných hotelov a penziónov v najdôležitejších slovenských dovolenkárskych a kúpeľných strediskách malo vlani viac hostí, a to isté množstvo ubytovateľov malo aj vyššie tržby. Vyplýva to z prieskumu portálu ZľavaDňa.sk medzi ubytovateľmi, zapojenými do ponúk zľavnených pobytov na portáli. Respondenti neudávali iba klientelu, ktorá prišla so zľavou.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

hotely

O viac než päť percent nocľažníkov mala takmer polovica ubytovacích zariadení a ďalšia štvrtina mala najmenej o desať percent viac. Prieskum ukázal, že vyše 48 percent hostí platilo za ubytovanie do päť percent viac než rok predtým, štvrtina o päť až desať percent viac a 6,5 percenta viac o desať až 20 percent. Pätina platila menej než predvlani.

Rast počtu ubytovaných znamenal aj rast nákladov. O takmer tri štvrtiny viac dali hotelieri na opravy a rekonštrukcie a o vyše polovicu viac na mzdy.

Investovať budú aj v tomto roku – najviac (aj 38,9 percenta) do izieb a ďalších priestorov, približne o tretinu do wellnesscentier, vonkajších športovísk a detských kútikov. Vyše sedemdesiat percent podnikov zvýši stavy personálu až o desatinu.

V tomto roku podľa prieskumu čakajú ubytovatelia opäť rast počtu hostí. Viac než 36 percent by mali tvoriť cudzí a vyše 31 percent domáci turisti. Bezmála tretina ubytovaných by mali byť ľudia na pracovných cestách.

Viac hostí znamená aj viac zamestnancov, vyše sedemdesiat percent podnikov zvýši stavy až o desatinu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hotely

Diskusia (0 reakcií)