Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Izraelská firma vyrába vodu zo vzduchu a ako si pomôcť ku šťastiu

24.03.2019, 17:00 | Jozef Tvardzík | © 2019 News and Media Holding

6+1 dôvodov na úsmev | Cez týždeň máte problémov a starostí akurát tak dosť. Preto vám cez víkend prinášame sedem správ, ktoré nás zaujali, potešili a rozosmiali, skrátka a jasne, pohladili na duši a vyčarovali úsmev na tvári. Veríme, že aj vám.

  • Tlačiť
  • 1

Izraelská firma Watergen vyvinula technologický postup, ktorý dokáže vyrobiť čerstvú pitnú vodu z obyčajného vzduchu, tvrdí denník Jerusalem Post. Firma chce ponúknuť obnoviteľné a energeticky nenáročné riešenie nedostatku čistej vody viac ako dvom miliardám ľudí na planéte, ktorí vo svojich krajinách nemajú prístup k bezpečnej vode.

Watergen nedávno darovala svoj nový systém vládam Brazílie, Vietnamu a Indie. Pomáhala tiež pri vlaňajších požiaroch v Kalifornii a dodala pitnú vodu obyvateľom Texasu a Floridy po katastrofe, ktorú tam spôsobili hurikány Harvey a Irma. „Naším cieľom je zachraňovať a zlepšovať životy ľudí na celom svete,“ hovorí predseda správnej rady Michael Mirikašvili.

Ako to funguje? Ventilátor nasaje vzduch z atmosféry do atmosférického generátora vody. V ňom ho filtre vyčistia, odstránia prach a špinu. Čistý vzduch prejde procesom tepelnej výmeny a ochladenia, pričom kondenzáciou sa vyrobí voda. Tá sa znova prefiltruje a vyčistí.

Nielen príroda ale aj mestské scenérie

Fínsko je najšťastnejšou krajinou na svete. Severania si držia prvé miesto v rebríčku už druhýkrát za sebou. Tradične sa na popredných priečkach objavujú aj ich škandinávski susedia Dánsko, Nórsko a Island. Slováci sú podľa štúdie World Happiness Report 2019 na 38. mieste, oproti vlaňajšku sme si polepšili o jedno miesto. Najviac smútku prevláda v Afganistane, Stredoafrickej republike a Južnom Sudáne. Nečudo.

Neprehliadnite

Lenže, čo by ste mohli pre vlastné šťastie urobiť vy? Podľa jednej štúdie si šťastie „boostujete“ tým, že sa obklopíte krásnymi destináciami. Výskum naznačil, že príroda a šťastie človeka sú prepojené nádoby a že život v prostredí bohatom na prírodu môže zlepšiť zdravie a spokojnosť so životom.

Najnovšia však vedci prišli na to, že aj mestské časti, ktoré sú vizuálne krásne, majú parky, upravené chodníky a výhľady na prírodu, môžu pomôcť k tomu, že sa budete cítiť 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy 6+1 dôvodov na úsmev, Hongkong, šťastie, voda

Súvisiace články

Expert na šťastie: Tučné koncoročné odmeny neurobia ľudí štastnejšími

Expert na šťastie: Tučné koncoročné odmeny neurobia ľudí štastnejšími Rozhovor

Šťastný pracovník odvádza lepšie pracovné výkony, čo sa premieta aj na spokojnosti zákazníkov a lepších hospodárskych výsledkoch firmy, hovorí popredný svetový expert na šťastie v práci Alexander Kjerulf

Dánsky psychológ je zástanca negativizmu a bojuje proti motivačnej literatúre

To, čo inde na tanieroch nenájdete tu majú ako koncept

Únik zo všedných dní môže vyzerať aj takto

Aj Centrál má baštu naozaj chutného jedla v peknom prostredí