Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kde je v Rakúsku najbližšia a najslnečnejšia lyžovačka

11.01.2019, 05:08 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

Január od obdobia Troch kráľov je mesiacom, ktorý je v niektorých rakúskych strediskách označovaný ako medzisezóna, čo znamená (ale nie všade) nižšie ceny ubytovania a lyžiarskych lístkov. Veľa našincov sem chodí lyžovať práve v tomto období

  • Tlačiť
  • 4

Medzi najobľúbenejšie lyžiarske regióny Slovákov u našich susedov patria tie v Štajersku a Korutánsku. Prvé preto, lebo sú najbližšie, a druhé, pretože je tam väčšia šanca na slnečné počasie ako kdekoľvek inde.

O obľúbenosti Štajerska napríklad hovorí, že počet Slovákov aj ich prenocovaní stále kontinuálne rastie – počas minulej zimy o 6,2 percenta a priemerne tu strávili 3,6 noci. Aj v tejto sezóne prinášajú strediská množstvo noviniek, niektoré sme vybrali.

So sánkami na chrbte

Najbližšie lyžiarske strediská sú v Hochsteiermarku – obľúbený Stuhleck je napríklad 1,5 hodiny od slovenských hraníc, celkom je v tomto regióne 16 lyžiarskych areálov. Dajú sa tu však robiť aj oveľa netradičnejšie aktivity ako lyžovačka - hostinec Altenbergerhof v prírodnej rezervácii Oberland ponúka napríklad špeciálne „Ruck X Bobjazdy“ - hore sa stúpa na snežniciach a dole sa spúšťa na sánkach zabudovaných do ruksaku.

Neprehliadnite

V centre Hochsteiermarku Mürzzuschlagu je aj jedinečné Múzeum zimných športov, ktoré znovuotvorili 6. októbra 2018. Zaoberá sa históriou a súčasnosťou lyžiarskeho športu a kolekcia, ktorú tu zhromaždili, patrí medzi najväčšie na svete.

Štajersko - bežecké lyžovanieZdroj: Steiermark Tourism

Najbližšie veľké stredisko

Schladming je zase so svojím Schladminger 4-Berge-Skischaukel najbližším alpským veľkým strediskom od slovenských hraníc. Spája lyžiarske strediská Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm a je tu 123 kilometrov zjazdoviek, ako aj 44 lanoviek. Spoločnosť Planai-Hochwurzen-Bahnen, ktorá ich prevádzkuje, investuje v nasledujúcich dvoch rokoch do výstavby dvoch nových lanoviek celkovo asi 34,5 milióna eur.

Tento rok sa bude znovu konať aj populárny Ladies Week. Rakúski úradníci pre rodovú rovnosť ho po niekoľkých úspešných ročníkoch zakázali kvôli diskriminácii mužov, nárok na 6-dňový skipas zadarmo mali

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Korutánsko, lyžovačka, Rakúsko, Štajersko, TREND na Instagrame