Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kde sa dá najlepšie najesť na severe Slovenska

12.07.2019, 13:00 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

Pri cestách za chutným jedlom po Slovensku sa tento krát zastavíme na severe – teda v Žiline a okolí, Martine a Dolnom Kubíne.

  • Tlačiť
  • 1

Pre tých najnáročnejších je tu jedna z najlepších slovenských reštaurácií v podobe TOP Restaurantu v Žiline. Zaujímavé je, že v Žiline sa tie najlepšie podniky nenachádzajú priamo v centre, ale kto chce, si ich nájde.

Inde – v Dolnom Kubíne, či Martine sa zase netreba ostýchať ísť do hotelových reštaurácií, lebo ak sme nemali práve chuť na pizzu, alebo minútkovú kuchyňu, najlepšiu miestnu úroveň jedla a servisu sme zaznamenali práve v hoteloch. Na druhej strane, chutná kuchyňa sa v týchto končinách dá nájsť aj po ceste, stačí odbočiť z diaľnice, napríklad do Bytče.

Top Restaurant, Žilina

TOP restaurant - Obežná dráha zeme-cviklový tartar, farebná cvikľa, redukovaná cviklováZdroj: Jarmila Horváthová

Táto reštaurácia patrí už roky medzi TOP 10 najlepších podnikov na Slovensku a kreácie, ktoré tú jej majiteľ a šéfkuchár Peter Ďurčo vytvára by sa uplatnili aj prestížnymi bedekrami oceňovaných reštauráciách v zahraničí. Nie je to ale reštaurácia pre náhodnú návštevu – funguje len na rezervácie a nachádza sa na žilinskom sídlisku, kam treba na prvú návštevu navigáciu. Kto si ale TOP restaurant nájde a má rád gastronómiu, ktorá je naozaj zážitkom, je veľký predpoklad, že pri jednej návšteve neskončí.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 8
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • 1

Tagy Dolný Kubín, Martin, TREND na Instagrame, Žilina