Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Košice chcú byť mestom kongresov

28.10.2011, 13:20 | Jarmila Horváthová | © 2011 News and Media Holding

Mesto pracuje na ucelenej ponuke pre kongresový turizmus

  • Tlačiť
  • 0

Košice sú prvým slovenským mestom na Slovensku, kde založili mestské Convention Bureau a vytvorili pracovnú pozíciu manažéra pre kongresový turizmus, ktorý ho vedie. V oblasti kongresového turizmu momentálne podľa výkonnej riaditeľky klastra Košice-Turizmus Ivety Niňajovej spracúvajú ucelenú ponuku destinácie, ktorá bude prezentovaná v historicky prvej kongresovej brožúre Košíc na veľtrhu EIBTM v Barcelone 29.11. – 1.12.2011.

Svoje skúsenosti im má odovzdať aj bývalá riaditeľka Lisabon Convention Bureau a zároveň členka správnej rady Európskej asociácie profesionálnych organizátorov kongresov.  „Od 1. novembra by sme sa chceli stať členom ICCA, čo je medzinárodná asociácia pre kongresy a konferencie. Práve preto, sme si pozvali skúseného človeka zo zahraničia, aby nás naučil, ako ponúknuť destináciu Košice na trh medzinárodných konferencií a kongresov, kde sme zatiaľ neznámi,“ vysvetľuje I. Niňajová.

V súčasnosti sa v Košice-Turizmus sústreďujú na predaj destinácie a budovanie obchodných vzťahov na cieľových trhoch. Spracovávajú predajný manuál destinácie s kompletnou ponukou pre budovanie vzťahov s touroperátormi a cestovnými kanceláriami. S týmto manuálom plánujú ísť 4.11. do Prahy na veľtrh MADI a 7.-10.11. do Londýna na jeden z najväčších kontraktačných veľtrhov turizmu WTM 2011 v Londýne.

"Vytvorili sme aj pracovnú pozíciu manažéra skupinových programov a chceme intenzívne pracovať na budovaní obchodných vzťahov v krajinách, kde je rozpoznateľná značka Európske hlavné mesto kultúry, ktorým majú byť Košice v roku 2013,“ hovorí I. Ňiňajová.  Spolu s tým pripravujú koncept marketingovej kampane na rok 2012, ktorý bude z pohľadu Košice 2013 ako Európske hlavné mesto kultúry kľúčovým.  Do konca roka majú Košice – Turizmus prezentovať mesto vo Wroclavi, Budapešti, Verone a spoločne s Košice 2013 od 13.12. do 18.12. na roadshow po slovenských mestách.

Foto na titulke – Flickr

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)