Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kravy sa rozprávajú, Taliani predávajú domy za euro a kde máme vyhrievaný most

26.01.2020, 18:10 | Miroslav Homola | © 2020 News and Media Holding

6+1 dôvodov na úsmev | Cez pracovný týždeň máte problémov a starostí akurát tak dosť. Preto vám na víkend prinášame sedem správ, ktoré nás zaujali, potešili a rozosmiali. Skrátka a jasne, pohladili na duši a vyčarovali úsmev na tvári. Veríme, že aj vám.

  • Tlačiť
  • 0

Švajčiari vyrazili zrejme najmenšiu zlatú mincu na svete, čo potvrdila aj ich štátna mincovňa Swissmint. Na jej prednej strane je vyobrazený Albert Einstein s vyplazeným jazykom. Minca je taká malá, že je potrebné pozrieť sa na ňu celkom zblízka, aby sa to dalo rozpoznať, píše agentúra AP.

Neprehliadnite

Zlatá minca má 2,96 milimetra, váži 0,063 gramu a jej nominálna hodnota je štvrť švajčiarskeho franku, čo je asi 23 eurocentov. Podľa Swissmint bolo vyrobených 999 kusov a budú sa predávať za približne 185 eur. K minci dostane kupujúci aj lupu.

Zlatá švajčiarska minca, ktorá má na prednej strane vyobrazeného Alberta Einsteina s vyplazeným jazykom.Zdroj: TASR

Z Bratislavy rovno na letisko v Budapešti

Po novom sa na frekventované letisko Ferenca Liszta v Budapešti dá z Bratislavy prepraviť pravidelnou autobusovou linkou. Letisko u našich južných susedov je častým odletovým miestom mnohých Slovákov, ktorí cestujú do vzdialených destinácií. Ekologické autobusy s wifi pripojením spoločnosti Slovak Lines budú na letisko chodiť trikrát denne, počas pracovných dní aj cez víkend. Časy odchodov sú prispôsobené hlavným odletom a príletom.

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta v Budapešti počas zlyhania informačného systému terminálu v roku 2015.Zdroj: TASR

„Keďže 25 percent odletov z letiska Ferenca Liszta je v rannom čase medzi 6. a 7. hodinou, nasadili sme skorý ranný spoj s príchodom na letisko o 4:15,“ uviedol pre TASR generálny riaditeľ dopravcu Pavol Labant. Linka bude zastavovať aj na budapeštianskej autobusovej stanici Népliget.

Cestári sa pochválili vyhrievaným mostom

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy 6+1 dôvodov na úsmev, Bratislava, hokej, letisko, olympiáda 2020, Taliansko

Diskusia (0 reakcií)