Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lekári vyhoveli mužovi, ktorý mal na hrudi tetovanie „Neoživovať“. Zakrátko zomrel

05.12.2017, 07:00

Pacient nemal pri sebe doklady a mal v krvi značné množstvo alkoholu. Lekári sa obrátili na experta, ktorého verdikt znel - neoživovať.

  • Tlačiť
  • 0

Lekári v nemocnici v Miami na Floride sa rozhodli splniť netypické prianie pacientovi. Stalo sa to po prijatí bezvedomého muža, ktorý mal na kľúčnej kosti vytetovaný veľký nápis „Neoživovať“, v angličtine „Do not resuscitate“.

Slovíčko „not“ bolo dokonca podčiarknuté, a pod nápisom bol aj mužov podpis. Pacient pri sebe nemal doklady a mal v krvi značné množstvo alkoholu.

Ako informuje americký denník The New York Times, lekári si najprv nevedeli rady, či odkaz na jeho hrudi brať vážne, alebo muža oživovať aj napriek nemu.

Po úvodných pokusoch priviesť ho k vedomiu, ktoré však boli neúspešné, sa preto obrátili na experta z oblasti medicínskej etiky, ktorého verdikt znel - neoživovať. Lekári jeho radu uposlúchli, do invazívnejších foriem oživovania sa už nepustili a muž zakrátko zomrel.

Oslovený expert pre bioetiku Kenneth W. Goodman pre The New York Times povedal: „Máme tu chlapíka, ktorý absolvoval náročný proces tetovania, ktorý si dal podčiarknuť slovíčko „nie“ a navyše sa pod tento nápis podpísal. Toto všetko by ste nerobili, a nepozerali sa na ten nápis každý deň v zrkadle, ak by ste to tak aj naozaj nemysleli.“

  • Tlačiť
  • 0

Tagy etika, nemocnica

Diskusia (0 reakcií)