Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ranný slalom, ľadová joga, zabíjačka: ako rakúske stredisko láka hostí

23.12.2017, 08:15 | Petra Blažejová | Ján Blažej

Lyžovačka s akokoľvek kvalitným tradičným osvedčeným servisom naokolo je podľa organizátorov zimného života v rakúskych alpských strediskách iba štandard, ktorý už podľa nich nestačí. Preto si každú zimu na prilákanie hostí vymýšľajú nové prekvapenia, zážitky a zábavu.

  • Tlačiť
  • 0

Tohtoročný hit v Ski Amadé, rakúskom lyžiarskom regióne na území Salzburska a Štajerska, je za osobitnú cenu akčný projekt troch podujatí pod názvom „made my day“ pre malé skupinky od štyroch do dvanástich lyžiarov.

Prvý z projektov sa začína pri východe Slnka v gondole „visiacej električky“, lanovky G-Link. Tá preklenuje až v 232 metrovej výške údolie nad dedinou Wagrain, pričom medzi dvoma stĺpmi je vzdialenosť 2 100 metrov.

V lanovke účastníkom „made my day“ servírujú raňajky so špecialitami miestnej kuchyne a po vystúpení ich čaká skorý ranný zjazd, ktorý dokumentuje profesionálna športová fotoreportérka. Popoludní absolvujú na drive in masáž a takto osviežení zvládnu ešte obrovský slalom. Lyže odložia pri gurmánskom hodovaní.

„Visiace električky“ 232 metrov nad dedinou WagrainZdroj: Bergbahnen Wagrain

Druhá zážitková alternatíva sa koná v Zauchensee a začína sa už v podvečer pred rušným dňom prehliadkou výrobne výbavy na freeriding. Tamojšia produkcia bude od rána k dispozícii v majstrovskej lyžiarskej škole na populárnom freerideovom svahu a to, čo lyžiari pod vedením skúseného učiteľa zvládli, bude učiteľ analyzovať z videozáznamu jázd každého účastníka.

Treťou možnosťou je zdokonaľovanie vyznávačov snowboardu a freestyle s domácim učiteľom. Výkony každého bude na pamiatku snímať dron.

Vo viacerých strediskách sa týždeň čo týždeň cvičí na snehu joga, v marci vyjdú pred vysokohorské chaty za lyžiarmi miestni farmári so zabíjačkou, syrmi, výrobcovia miestnych šnapsov a vinári s top vínami zo Štajerska.

Na 11. marca sa chystá každoročná nostalgická lyžovačka v predvojnových lyžiarskych odevoch na starodávnych drevených lyžiach, 24. a 25. marca bude turnaj nie v plážovom, ale snehovom volejbale.

Nostalgická lyžovačkaZdroj: Wagrain24.at

  • Tlačiť
  • 0

Tagy alpy, lyžovanie, Rakúsko

Diskusia (0 reakcií)