Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lyžujete? Zistite prečo sa na lyžovačku potrebujete poistiť

05.12.2019, 00:05 | PR

Inzercia | Teplému letu aj sviežej farebnej jeseni je už koniec a hoci zima ešte neudrela v plnej intenzite, kopce sa začínajú pokrývať prvým snehom. Zima je za rohom a pre lyžiarov nastáva veľmi obľúbená časť roka.

  • Tlačiť

Vysoké a Nízke Tatry, Liptov a Orava - tieto miesta sú určite dôverne známe pre všetkých aktívnych lyžiarov. Každý má svoje obľúbené miestečko, kam sa rád rok, čo rok vracia. Slovensko sa za posledné roky výrazne zlepšilo v kvalite poskytovaných služieb a nie je núdza ani o klientelu zo zahraničia. Rovnako aj Slováci radi cestujú za zimným dobrodružstvom, napríklad do susedných rakúskych Álp. Lyžiarskych stredísk v zahraničí, kam sa oplatí vycestovať je viac než dosť a výhodou je, že na takúto dovolenku môžete ísť bez pasu.

Nech už sú vaše obľúbené miesta na Slovensku či v zahraničí, je dobré si vždy pred odchodom uzatvoriť poistenie do hôr. Zíde sa v prípade nečakaného úrazu pri lyžovaní, ale aj pri turistike v priľahlých horách, kde môže nastať situácia, kedy bude záležať na každej minúte a kedy budete odkázaní na rýchlu, kvalitnú, profesionálnu pomoc iných. Niekedy sú rozhodnutia veľmi spontánne a poistenie do hôr je veľmi praktické, keďže v sebe zároveň zahŕňa adrenalínové športy aj turistiku. Zistite ako si poistenie môžete uzavrieť a ako rozlíšiť kedy aké potrebujete.

Ako si ho uzatvoriť?

V Unione si poistenie na hory uzatvoríte rýchlo a jednoducho pomocou sms správy na číslo 6655. Ak cestujete často, bude pre vás praktické využívať aplikáciu “Union SMS mobilné poistenie”, ktorá je dostupná pre všetkých používateľov mobilných telefónov s operačným systémom Android a iOS (iPhone). Zvoliť si môžete presné dni, na ktoré sa chcete poistiť alebo si vyberiete variantu “na celý rok” a o poistenie na lyžovačku v zime, či na turistiku a adrenalínové športy počas roka, sa starať už nemusíte. Ak si chcete poistenie viac individuálne prispôsobiť, zvoľte si rovnako praktickú možnosť poistenia online formou, ktoré poskytuje ochranné krytie až do výšky 50 000 eur.

Podobne, ako pri turistike, aj pri lyžovaní platí, že je rozdiel lyžovať na označených úsekoch a pojazde niekde mimo trasy. Podľa toho je dobré aj vyberať správnu variantu poistenia. Tým, ktorí radi riskujú a skúšajú nové trasy na vlastnú päsť, odporúčame zvoliť si variantu poistenia “rizkový šport”. Pohodovým rekreačným lyžiarom postačí typ poistenia “turistika a rekreačné športy”.

Výhody cestovného poistenia do hôr

  • je vhodné pre horolezcov, skialpinistov a milovníkov adrenalínových športov, ale využívajú ho aj rekreační turisti
  • balík obsahuje poistenie nákladov na zásah HZS až do výšky 20 000 EUR a je platné v oblastiach, v ktorých operuje Horská záchranná sluba: Malá Fatra, Veľká Fatra, Belianske Tatry, Nízke Tatry, Západné Tatry a Pieniny. Ďalej Stredné a Kysucké Beskydy, Moravsko - sliezske Beskydy, Kysucká vrchovina, Bukovské a Kremnické vrchy, Javorníky  a Slovenský raj.
  • Tlačiť

Tagy PR články