Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Martin Augustín – umelec, ktorého diela vlastnia Joy Fieldingová či Dan Brown

17.01.2020, 00:05 | PR

Inzercia | Motívy ženskej duše v rozličných podobách sú poznávacím znakom tvorby slovenského umelca Martina Augustína. Po výstavách v Paríži, New Yorku, Viedni či ďalších veľkých centrách výtvarného umenia zamieril aj do Vysokých Tatier.

  • Tlačiť

Do nedele 19. januára máte možnosť pozrieť si jeho diela v priestoroch Grand Hotela Kempinski High Tatras na predajnej výstave s názvom Dotyk nehy.

Na výstave, na ktorú majú voľný vstup aj návštevníci Tatier, ktorí nie sú v hoteli ubytovaní, je vystavených štrnásť obrazov. „Tie najväčšie boli špeciálne určené pre túto výstavu. Ešte nikdy predtým neboli nikde prezentované a tu majú svoju premiéru,“ prezradil slovenský umelec, pre ktorého bol jednou z hlavných inšpirácií aj genius loci tatranského hotela. „Tento hotel dýcha históriou. Mne sa to tak zapáčilo, že, keď som dostal ponuku ísť sem vystavovať, neváhal som ani chvíľku,“ dodal.

DIELA M.AUGUSTÍNA V KEMPINSKIZdroj: Kempinski High Tatras

Ikonický hotel na brehu Štrbského plesa podporuje umenie dlhodobo. Okrem organizovania pravidelných hudobných víkendov so slovenskými a českými interpretmi   sa v hoteli stretli nadšenci umenia aj pri výstave obrazov Júlie Haluzovej. Hotel tiež podporuje mladé talenty z Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach, a to v rámci projektu Kempinski Concertini. Svoje lobby pravidelne premieňa na pódium a poskytuje tak priestor pre nové hudobné talenty, aby predviedli svoje umenie.  

„Grand Hotel Kempinski je s umením spätý od otvorenia a my sa stále snažíme priniesť našim hosťom niečo, čo ich zaujme a nadchne,“ priblížila Kathrin Noll, generálna manažérka Grand Hotela Kempinski High Tatras.

Júlia Haluzová v Grand Hoteli KempinskiZdroj: Kempinski High Tatras

Autorská výstava Martina Augustína sa nesie v znamení jeho múzy – ženy. „Stále čakám, dokedy mi táto téma, tento motív vydrží. Lenže zoberte si, aká zložitá je ženská duša – nekonečne. A tým pádom je aj moja téma nekonečná,“ vysvetlil s úsmevom autor diel a zároveň prezradil, ktorý z vystavených obrazov považuje za sebe srdcu blízky. Nájdete ho ľahko: „Hoci je z vystavených obrazov najmenší, je ako jediný namaľovaný na plátne. Považujem ho za medzník v mojej tvorbe, keďže v minulosti som sa venoval najmä kresbe.“  

Obrazy Martina Augustína vystriedajú vo februári diela talianskeho umelca Daniela Donde, výstava sa koná pod názvom Glamour Pop Art & StradivariRock. Jar prinesie do hotela diela najúspešnejšej slovenskej sochárky Jany Brisudovej. Jej skulptúry by mali skrášľovať priestory Grand Hotela Kempinski High Tatras od začiatku apríla a súčasťou slávnostnej vernisáže bude tiež premiéra unikátnej sochy Kohútik jarabý spätej s históriu Slovenska.

VERNISÁŽ OTVORILA RIADITEĽKA HOTELA KATHRIN NOLL SPOLU S DANIELOU KREMPASKOU, EVENT MANAGER HOTELA GRAND HOTEL KEMPINSKI HIGH TATRASZdroj: Kempinski High Tatras


Martin Augustín (*25. november 1968)

  • absolvent Strednej umeleckopriemyselnej školy v Bratislave, oddelenie grafiky
  • absolvent Vysokej školy umeleckopriemyselnej v Prahe, Ateliér grafického dizajnu a ateliér knižnej ilustrácie
  • absolvent stáže na Vysokej škole tvarovania vo švajčiarskom Luzerne
  • realizoval viac ako 40 samostatných výstav a množstvo kolektívnych výstav
  • žije a pôsobí v Bratislave, jeho diela sú súčasťou významných súkromných aj verejných zbierok
  • Tlačiť

Tagy PR články