Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Univerzite Komenského sa už nebudú musieť používať papierové indexy

18.05.2019, 11:53 | TASR

Akademický senát Univerzity Komenského (UK) v Bratislave v polovici mája odsúhlasil zrušenie povinnosti používať papierovú formu indexov s účinnosťou od 1. septembra.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa univerzity „indexy predstavujú istú historickú tradíciu univerzít, v modernej dobe technologickej sú však zbytočnou administratívou". Jednotlivé fakulty však majú možnosť v používaní indexov pokračovať po schválení uznesenia akademickým senátom fakulty.

Neprehliadnite

Rektor UK Marek Števček v apríli povedal, že chce k tejto zmene pristúpiť a postupne tak klasické papierové indexy nahradiť ich elektronickou verziou. Papierové indexy sú podľa M. Števčeka síce peknou nostalgickou spomienkou, ale mladí ľudia zmýšľajú inak. „Mali by sme sa prispôsobiť my im a nie oni nám,“ povedal vtedy.

M. Števček si nemyslí, že táto zmena z klasickej papierovej formy evidencie na elektronickú bude robiť problém napríklad starším profesorom. „Nemyslím si, že je to výhradne generačný problém. Poznám mnoho kolegov, ktorí sú odo mňa starší a sú veľmi moderní,“ poznamenal. Podľa neho môže prechodné obdobie, kým sa táto zmena na univerzite ujme, chvíľu trvať. Označil to však za „krok správnym smerom“.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy študenti, Univerzita Komenského, vysoká škola

Diskusia (0 reakcií)