Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najbohatšie územie sveta je v Číne, na hazarde zarába viac ako Vegas

19.12.2014, 15:41 | ČTK

Čulý obchod s exotickým korením, čajom a hodvábom robil pred 400 rokmi z Macaa najbohatšie mesto Ďalekého východu. Dnes má toto územie pri Juhočínskom mori najvyšší HDP na obyvateľa podľa kúpnej sily na svete najmä vďaka cestovnému ruchu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

hazard

Turisti však nejazdia do bývalej portugalskej kolónie, ktorá bola 20. decembra 1999 vrátená pod čínsku správu, obdivovať len unikátnu koloniálnu architektúru, zapísanú od roku 2005 na zozname dedičstva UNESCO.

Macao je tiež najväčším centrom hazardných hier na svete (podľa tržieb) a aj keď v posledných niekoľkých rokoch výnosy z tejto činnosti klesajú, stále sa drží pred presláveným Las Vegas.

Macao, ktoré je považované tiež za vyhľadávaný daňový raj, obýva asi 620-tisíc obyvateľov na 29 kilometroch štvorcových, čo z neho robí aj najhustejšie obývané nezávislé územie sveta.

Prvé väčšie stále osídlenie Macaa sa datuje do 16. storočia, keď ho "objavili" Portugalci. Sprvu ho mali prenajaté od čínskeho dvora pod podmienkou zachovania čínskej zvrchovanosti, o ktorú však neskôr Čína prišla a územie, tvorené polostrovom Macao a ostrovmi Taipa a Coloane, sa stalo portugalskou kolóniou.

Od decembra 1999 je jedným z dvoch osobitných administratívnych území Číny, ktorá sľúbila, rovnako ako Hongkongu, najmenej 50 rokov zachovať jeho hospodársky a spoločenský systém.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hazard

Diskusia (0 reakcií)