Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najpopulárnejšie svetové whisky atrakcie: Kde ich nájdete? Časť 1.

22.07.2019, 00:05 | PR

Inzercia | Whisky-turizmus je aktuálne mimoriadne obľúbenou disciplínou (najmä) dospelých. Tí spoja príjemné s príjemným a okrem toho, že na vlastné oči uvidia krásy nových miest, si môžu dopriať aj návštevu ich obľúbenej výrobne whisky.

  • Tlačiť

Tam často nemajú možnosť sa iba poprechádzať, ale aj ochutnať variácie tohto zlatistého moku. Kde sa nachádzajú tie najkrajšie?

Najväčší whiskypark nájdete na Tajvane

Tajvan, krajina od Slovenska vzdialená niekoľko tisíc kilometrov, ponúka prostredníctvom značky whisky Kavalan unikátny zážitok. Okolie zložené z malebných hôr, množstvo vzácnych orchidey a taktiež veľa ochutnávkových atrakcií sa starajú o zážitok, aký len tak niekde nenájdete. Nečudo, že je Tajvan 6. najväčšou exportnou krajinou whisky. V jednom roku toto miesto navštívi približne 1,23 milióna ľudí.

Kentacká bourbonská cesta

Kentucky je domovom legendárnej značky amerického bourbonu Jim Beam. Niektorí vravia, že túto cestu je najlepšie navštíviť s pravým americkým Harleyom alebo „muscle carom“. Zaujímavosťou tejto atrakcie je, že kúpou jedného lístka získavate prístup k 23 výrobcom whisky v Kentucky. Vyraziť na trip do Ameriky a piť pri tom whisky? To je ale predstava. Ročne sem príde približne 1,19 milióna návštevníkov.

Nechce sa vám cestovať? Whiskypark máme aj na Slovensku

Ak nemáte toľko času, aby ste cestovali tisíce kilometrov do USA alebo Ázie, máme pre vás dobrú správu. Podporiť domácu ekonomiku môžete nielen kúpou 1. slovenskej whisky Nestville, ale aj návštevou jej druhej aktivity – zábavného Nestville Parku. V ňom nájdete rôzne atrakcie, ktoré sú určené dokonca aj pre tých najmenších. Samozrejmosťou sú rôzne ochutnávky, takže aj dospelí si tu nájdu svoje.

V rámci areálu Nestville sa ale nachádza aj niečo, čo by ste tam zrejme nečakali – unikátnu slovenskú čokoládovňu. Okrem fantastických čokolád všetkých druhov vás čakajú aj rôzne pralinky, ktoré ulahodia aj tomu najmlsnejšiemu jazyku a, samozrejme, aj varená čokoláda.

Ak veľmi nie ste na sladké, ale, naopak, radi si vychutnáte skvelé pivo a k tomu lahodné jedlo, v Nestville pre vás otvorili aj pivovar Nestville Taberna. Pivká od Nestville vynikajú najmä tým, že sú odležané v sudoch, v ktorých predtým zrela whisky tejto slovenskej značky.

Na výber máte až tri druhy piva – svetlý ležiak Nestville Beer Pale Lager 12° (sladová chuť s jemnou horkosťou), tmavý ležiak Dark Lager 13° (kávovo-čokoládová chuť a výrazná horkosť) a pšeničné pivo Wheat 13° (vôňa sladkých banánov a klinčekov).

Tak čo, navštívite Nestville Park aj vy?  • Tlačiť

Tagy PR články