Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nákaza v reštauráciách: Keď ľudia nevedia jesť bez mobilu v ruke

01.11.2018, 12:10 | Adrián Berecz | © 2018 News and Media Holding

Po príchode do reštaurácií, kaviarní či barov čaká nových prichádzajúcich spravidla rovnaký pohľad – v rôznorodej zmesi kŕmiacich sa a debatujúcich hostí nájdete viacerých takých, ktorí väčšinu energie sústreďujú na hľadanie Wi-Fi signálu a používanie mobilu, či už na písanie, vybavovanie práce, telefonovanie, alebo fotenie jedla. Mnohým majiteľom podnikov sa tento stav nepozdáva a v čoraz väčšej miere pristupujú k zákazom či akciám, ktoré motivujú ľudí odložiť smartfón zo stola.

  • Tlačiť
  • 8

Reštaurácia Contact Bar and Kitchen v Sydney dá každému zákazníkovi pohár vína grátis, ak po vstupe do podniku odovzdá svoj mobil personálu. Ten mobil odloží do skrinky, ktorej kľúč následne dostane hosť, aby si ho po odchode mohol opäť prevziať.

„V pohostinskom priemysle som už 20 rokov. Postupom času som videl mobily narúšať jedenie čoraz viac a viac,“ hovorí pre portál Business Insider majiteľ austrálskeho podniku Markus Stauder. „Chcem len, aby si ľudia užili jedlo a nápoje.“

Podľa jeho slov sa zákazníci bez mobilov spočiatku cítia po usadení ako nahí, nervózne sa rozhliadajú, vyzerajú troška stratení, po určitom čase to však prejde. Prirodzene, kto nemá záujem, mobil si môže zobrať k stolu.

Existujú ďalšie podniky, ktoré napríklad ponúkajú 10-percentnú zľavu na jedlo, ak zákazník súhlasí s odložením mobilu do škatule počas celej návštevy. Istá izraelská reštaurácia ponúka v takomto prípade dokonca zľavu 50 percent, dodáva Business Insider.

Neprehliadnite

Faradayova klietka

Majiteľ fínskeho koktailového baru v Helsinkách sa rozhodol pre radikálny zákaz smartfónov. Od svojich zákazníkov vyžaduje, aby mobily pri vchode odovzdali a neničili nimi atmosféru podniku.

„Ľudia naozaj 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy reštaurácie, smartfóny