Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Politici ako ich nepoznáte: bujará Matečná či Remišová ako z porcelánu

07.10.2018, 09:51 | Peter Scherhaufer | © 2018 News and Media Holding

Jeho fotografie slovenských politikov získali 1. miesto v aktuálnom ročníku súťaže Slovak Press Photo v kategórii Portrét – Série. V nie typických pózach na nich zachytil napríklad Petra Pellegriniho, v čase, keď ešte nebol premiérom, odviazanú ministerku pôdohodpodárstva Gabrielu Matečnú či Alojza Hlinu. Pre dvorného fotografa TRENDU Maňa Štraucha to bolo už tretie víťazstvo v súťaži v jej sedemročnej histórii.

  • Tlačiť
  • 9

V prvom ročníku Slovak Press Photo 2012 sa jeho snímka fotografa Karola Kállaya s názvom Posledný portrét majstra Kállaya stala absolútnym víťazom súťaže. O rok neskôr triumfoval v kategórii Portrét – Série s fotografiami bezdomovcov Harley-Davidson Guys without Bikes.

Obsiahlejší rozhovor s Maňom Štrauchom aj o tom, akí sú slovenskí politici, ktorých fotografoval, nájdete v najbližšom vydaní týždenníka TREND (41/2018), ktorý bude na stánkoch od 11. októbra.

Maňo Štrauch (43)

študoval fotografiu na Slezskej univerzite v Opave. Zameriava sa na portrétnu fotografiu. Dlhé roky pôsobil ako fotograf na voľnej nohe, spolupracoval s rôznymi slovenskými printovými médiami. Od roku 2007 pracuje v ekonomickom týždenníku TREND. Zo získaných cien si najviac váži ocenenie M.I.L.K. z celosvetovej súťaže na Novom Zélande (medzinárodná porota z desiatok tisícov prihlásených snímok vybrala 150, ktoré vydala knižne). Žije a tvorí v Bratislave, má dvoch synov.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy fotografia, Maňo Štrauch, Slovak Press Photo, TREND na Instagrame