Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Rusi začínajú opäť viac lietať do Viedne

30.01.2017, 22:15 | Ján Blažej

Západné sankcie po ruskej anexii Krymu a následný pád kurzu rubľa obmedzili v Rusku záujem o lety do zahraničia. V ostatnom čase sa však situácia začína meniť a príkladom je Viedeň. Ruské aerolínie Aeroflot sa od 1. februára opäť vracajú z troch na predkrízové štyri denné lety.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Pred vyše rokom prestala z Moskvy do Viedne lietať ruská dvojka, spoločnosť Transaero, lebo skrachovala. Jej výpadok bez problémov nahradil Aeroflot, ktorý mal dosť voľných miest, ale od 26. marca dostávajú moskovskí cestujúci k Aeroflotu alternatívu v podobe denných letov spoločnosti S7 (Sibir) Airlines. Pasažieri dostávajú tak aj možnosť výberu medzi moskovskými letiskami, o uvoľnenú linku po Transaere sa uchádzalo viacero ruských dopravcov.

Pôjde síce o konkurenciu, ale iba do určitej miery. Aeroflot lieta zo Šeremeteva a S7 Airlines budú lietať z Domodedova. Cestujúci si budú vyberať dopravcu aj podľa toho, ktoré letisko majú bližšie z domu či hotela. Aeroflot je síce na prvý pohľad najdrahší, cena za jednosmernú letenku je od 169 eur, zahrňuje však okrem letiskových a servisných poplatkov aj v podpalubí bezplatnú dopravu jedného dvadsaťkilového kufra a občerstvenie za letu. S7 Airlines majú najlacnejšiu letenku od 122 eur, ale za kufor s hmotnosťou do 23 kíl si treba priplatiť 36 eur.

Pre cestujúcich zo spádovej oblasti moskovského letiska Vnukovo je najlacnejšou alternatívou lowcost Pobeda, dcéra Aeroflotu. Ten lieta za cenu už od 58 rubľov päťkrát týždenne, ale iba do Bratislavy. Na cestu do Viedne si treba presadnúť do pristaveného autobusu, ktorý je v cene letenky. Za každú príručnú batožinu do 10 kíl sa pripláca 15,5 eura a za kufor do podpalubia necelých 25 eur.

Portál slovakaviation.sk v súvislosti s novou linkou S7 Airlines uvažoval, či nebude mať aj negatívny vplyv na obsadenosť linky Pobedy do Bratislavy, lebo veľa cestujúcich Pobedy mieri do Viedne. Skutočným ohrozením bratislavskej linky by však bolo, keby namiesto S7 Airlines lietala z Moskvy Pobeda, lebo tá sa uchádzala aj o lety priamo do Viedne, ale neuspela. Nateraz však nie je známe, koľkokrát bude Pobeda lietať do Bratislavy od letného letového poriadku, ktorý platí od konca marca. Moskovský lowcost si dáva na čas, počty letov zatiaľ nezverejnil. 

Bežný slovenský cestujúci si bude vyberať za miesto odletu zrejme naďalej Bratislavu. Pre Viedeň sa ako doteraz rozhodne zväčša iba vtedy, ak v Moskve presadá na linky do Ázie, kam máva Aeroflot často výhodné ceny.

Austrian Airlines do Moskvy lietajú iba 11 razy týždenne a nechystá sa zatiaľ nahradiť zrušené každodenné lety spoločnosti Niki.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Aeroflot, Pobeda, Rusko, Viedeň

Diskusia (0 reakcií)