Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ryanair má opäť výpredaj, pol milióna leteniek ponúka za desať eur

30.10.2015, 10:43 | Peter Brejčák | © 2015 News and Media Holding

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair v piatok spustila zimný „výpredaj“ leteniek. Pre cesty v novembri, decembri, januári a februári ich vyčlenila celkovo 500-tisíc, predajná cena je pritom 9,99 eura.

  • Tlačiť
  • 1

„S blížiacou sa zimou využívame znížené ceny pohonných hmôt, čo nám umožňuje spustiť masívny zimný výpredaj leteniek na 370 linkách v rámci našej európskej siete,“ uviedol k akcii Robin Kiely, vedúci komunikačného oddelenia.

Letenky za zvýhodnené ceny je možné rezervovať si len počas štyroch dní, od piatka 30.10. do pondelka 2.1. o polnoci. Z Bratislavy a do Bratislavy je možné si zakúpiť letenky na týchto linkách: Berlín, Brusel-Charleroi, Miláno-Bergamo, Atény, Alghero, Rím-Ciampino, Barcelona-Girona.

Hromadné zľavy spoločnosť predstavila naposledy pred pár týždňami. Pri príležitosti desiateho výročia jej pôsobenia v Bratislave všetky letenky ponúkala s desaťpercentnou zľavou. Vtedajšia akcia trvala taktiež štyri dni.

Ryanair sa tak snaží dodržať svoj záväzok využívať klesajúce ceny palív. Pre konkurenciu však zostáva obozretná, povedal riaditeľ Michael O'Leary. Podľa jeho slov z leta by konkurenti mohli počas zimy na výrazné zníženie cestovného reagovať ofenzívne.

Aj takýto hromadný výpredaj leteniek pomôže spoločnosti naplniť svoj tohtoročný cieľ, prepraviť viac ako 103 miliónov cestujúcich. Minulý rok ich pritom bolo 90,6 milióna. Na jeho dosiahnutie sa Ryanair snaží zvyšovať obsadenosť, počas zimnej sezóny taktiež využíva menší počet lietadiel.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy letenky, Ryanair