Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ryanair pridá Prahe desať liniek

17.02.2017, 17:00 | Ján Blažej

Desať nových leteckých liniek a 40 letov týždenne prinesie tento rok najväčší európsky lowcost Ryanair na letisko Václava Havla v Prahe. Od konca marca začne lietať do Liverpoolu vo Veľkej Británii a do Trapani na Sicílii a v zimnom letovom poriadku od konca októbra pribudne osem nových destinácií (Madrid, Barcelona, Krakov, Bologna, Budapešť, Edinburg, Eindhoven a Malaga). Okrem toho sa spojenie s londýnskym letiskom Stansted rozšíri na dva lety denne.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Kenny Jacobs, marketingový šéf spoločnosti, vyhlásil, že pražskú ponuku zvyšujú oproti vlaňajšku na vyše dvojnásobok a počet cestujúcich v tomto roku by mal presiahnuť milión. Portál iDnes.cz usudzuje, že by sa mal opakovať scenár z minulosti, keď príchod konkurencie výrazne znížil ceny leteniek. Postihnúť to môže najmä České aerolínie a SmartWings, ale aj niektorých iných dopravcov.

Pôsobenie Ryanairu v Prahe malo dosť turbulentný priebeh. Na trh vstúpil v roku 2007, otvoril postupne päť liniek, v roku 2010 ich však zrušil, pretože neúspešne žiadal vedenie letiska o zníženie letiskových poplatkov. Zhoda nastala až v roku 2014, keď vytvoril linky do Londýna a Dublinu, a skutočný rozvoj nastal vlani na jeseň, keď firma v Prahe vytvorila základňu s dvoma lietadlami, ktoré lietajú na päť letísk.

Neprehliadnite

Podľa Ryanairu by mali nové linky prispieť k príchodu zahraničných turistov do Prahy aj do celého Česka, pretože až 80 percent leteckých cestujúcich sú cudzinci. Spojení na dovolenky k moriam je v porovnaní s Bratislavou zatiaľ menej. Pre Bratislavu má Ryanair iný obchodný model, v ktorom sú dôležití občania Slovenska cestujúci za prácou do zahraničia a pasažieri smerujúci z a do Viedne.

Skôr než do Prahy začal Ryanair v Česku lietať z Londýna do Brna. Spoje z Milána či z Barcelony-Girony zrušil pre menší záujem cestujúcich. Z Ostravy lieta do Londýna a Bergama.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy letecká doprava, Praha, Ryanair

Diskusia (0 reakcií)