Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ryanair ruší lety do Frankfurtu a Düsseldorfu

17.02.2010, 13:29 | Ján Blažej

Z Bratislavy do nemeckých destinácií prestane lietať od 29. apríla

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Ryanair

Najväčší európsky nízkonákladový prepravca Ryanair prestane od 29. apríla lietať z Bratislavy na letiská Fankfurt-Hahn a Düsseldorf-Weeze. Pre eTREND to potvrdila marketingová manažérka spoločnosti pre Nemecko, Holandsko, Česko a Slovensko Henrike Schmidtová bez ďalšieho vysvetlenia.

Spoločnosť k tomuto kroku zrejme podobne ako pri vlaňajšom zrušení linky do Brém viedol malý záujem. O snahe vypredávať tieto linky aj pod cenu svedčí mimoriadne množstvo akciových cien. Posledné lety do týchto dvoch destinácií predáva letecká spoločnosť v týchto dňoch za 4,99 eura, čo je menej než samotné letiskové poplatky. Do Frankfurtu z Bratislavy sa pôvodne lietalo denne.

Pre príliš malý záujem cestujúcich zatvorili postupne svoje linky do Mníchova Tatra Air, Eurowings, Slovenské aerolínie i Lufthansa. Do Frankfurtu po šiestich týždňoch prestal lietať nemecký Cirrus Airlines a Tatra Air nepochodili s letmi z Tatier do Berlína.

Ryanair je po krachu SkyEurope Airlines na bratislavskom letisku bezkonkurenčnou jednotkou. Prevádzkuje lety na šestnásť letísk. V apríli pridáva dennú linku na ďalšie londýnske letisko Luton a v máji postupne sezónne turistické spoje do štyroch dovolenkových stredísk v Stredomorí. Spoločnosť koriguje počty letov podľa vývoja na trhu. Od apríla napríklad redukuje linku do Milána zo siedmich na päť letov týždenne, hoci ešte pred rokom tam lietala dvakrát denne. Pre malý záujem cestujúcich zrušila aj linku do East Midlands.

(Text bol upravený 18.2., 15:20. V pôvodnej správe bol neúplne uvedený názov spoločnosti Cirrus Airlines a tiež nesprávna informácia, že spoločnosť SkyEurope nepochodila s letmi z Tatier do Berlína.)

Foto na titulke - Flickr.com

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Ryanair