Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Seriál Černobyľ: Žiadna dráma o hrdinoch, ale varovanie

07.05.2019 | Jozef Tvardzík

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

08.05.2019 | Roman Kanala

Niečo podobné zažívame pri klimatickej zmene. El Trumpo si z vedcov uťahuje, Klaus kope za uhľobarónov, švajčiarsky federálny parlament odmieta vziať na vedomie fakty, Číňani spúšťajú každý mesiac niekoľko nových uhoľných elektrární, Nemci stále vsádzajú na kamióny, diesel a uhlie, železnice zanedbávajú, jadrové elektrárne zatvárajú. Francúzi kikiríkajú a rušia železničné trate v prospech kamiónov. Na odvrátenie katastrofy je už neskoro, ale stále sa ešte dajú zmierniť následky. No nedeje sa nič.

08.05.2019 | Ivan Petráš

Ty už prestaň s tými klimatickými konšpiráciami. Už si každému na smiech.

08.05.2019 | Don Quijote

Jediný kto je každému na smiech si možno ty. Keď sa na to pozrieme z širšieho hľadiska, tak ľudia, ako Klaus, Trump a im podobní budú mať na svedomí milióny obetí.

11.05.2019 | martin33

Stalina a Mao Ce Tunga nikdy nedobehnu. Okrem toho ani Trump a ani Klaus nikomu nebrania spravat sa podla vyziev ekoalarmistov, teda prestat sa vozit autom a lietadlom, nekupovat oblecenie podla mody, ale len ak sa opotrebuje a stat sa veganom.
Ak je aj za zmenou klimy ludska cinnost, tak je to spravanie milonov "beznych" ludi a nie spravanie politikov.

09.05.2019 | bozsky

Uz to nie je globalne oteplovanie? Nevysli pocitacove modely :-D :-D :-D

Chcem vidiet referenciu, podla ktorej je tento HOAX sireny. Chcem vidiet, ako by sa spravala Zem bez ludi. Nie pocitacove simulacie, realitu. Lebo pocitacove modely klamali o globalnom oteplovani a preto museli toto klamstvo premenovat z globalneho oteplovania na globalnu zmenu klimy.

10.05.2019 | Roman Kanala

Zem bez ľudí je scenár, ktorý je čoraz realistickejší. Pre začiatok in-door ski, lyžovačka len v zakrytej umelo zasneženej hale na svahu. A potom už len podzemné mestá, lebo na povrchu bude príliš teplo. A nakoniec pozmenený genetický kód, aby ľudia žijúci 300 rokov stihli príjsť na inú planétu.

11.05.2019 | bozsky

Zem bez ludi je historicky ovela dlhsia cast pribehu, nez Zem s ludmi.

In-door ski je zbytocna hracka pre lenivych a bohatych. Tento roko bolo napr. v Oravskej Lesnej tolko snehu, ze museli povolat tazke mechanizmy. A inde tiez na severe napadlo slusne.
https://branislavbr...

Tie tvoje klamstva o nutnych podzemnych mestach a podobne, to si nechaj ako rozpravku pre mentalov. Este raz - REFERENCNY MODEL chcem vidiet, podla ktoreho vies urcit, co sposobuje oteplenie. Kedze take nieco nejestvuje, su vsetky tieto dristy len dristami.

Su to asi take rozpravky, ako o nakupe nehnutelnosti svajciarmi, kde ma ledva 1/3 Svajciarov nehnutelnost a to este dochodcovia brutalne tahaju tie cisla hore, lebo z nedochodcov si nehnutelnost moze dovolit vlastnit len 1/4.

08.05.2019 | procesbb

casovanie serialu je dost nestastne. uz sa konecne zacali likvidatori jadrovej energetiky v dzaponsku a germanii chytat za nos, uz sa testuje bezpecnejsie palivo resp jeho balenie (vdaka ktorym je uz menej pravdepodobna nechcena vyroba vodika na odstrelenie dekla reaktora) a teraz takyto strasiak. panaci z HBO asi boli na skoleni v brexit centrale. v centrale globalneho priteplovania asi neboli, tam by im recyklaciu strasenia jadrom asi tazko odporucali.

09.05.2019 | chr

Atómová elektráreň nebude nikdy celkom bezpečná. Presne ako sa odohral dialog medzi šéfinžinierom a jeho podriadeným ( v tomto seriali) " Už si videl vybuchnúť reaktor tohto typu ?" odpoveď podriadeného " nie a predsa vybuchol "Potom ho nadriadený pošle pod vojenskou eskortou pozrieť sa na ventilačnú vežu aby podal hlásenie . Tento serial nepojednáva o klimatických zmenách ale o 30rokov starej havárii atomovej elektrárne , ktorá sa nikdy nemohla pokaziť a predsa sa pokazila . Takže to sem nepleť. Ak ti dochádzajú argumenty tak radšej nekonšpiruj. Časovanie serialu je naozaj dosť nešťastné . Mal byť natočený oveľa skôr. A to sme mali na zlodejsku šťastie , lebo radiaktívny spád nás zasiahol až na konci . Dodnes si to pamätám , ako mi na hlásku prišli naši lampasáci zobrať dozimeter , aby sme nešírili "paniku" . Osobne musím povedať , že serial bude hodne realistický , aj keď niektoré myšlienky treba doplniť , aby to bolo aj pozeratelné a malo to dej . Osobne som poznal ľudí na ukrajine , keď som nejakú dobu pôsobil pracovne na druhom konci kyjevského jazera ( súčasť rieky Dneper). Realita bola oveľa tragickejšia ako to je zatiaľ v seriali.

11.05.2019 | martin33

Cernobylska elekraren bol "konstrukcny paskvil", ziadny odbornik by o nej nepovedal, ze sa "nikdy nemoze pokazit".
https://www.postoj....

13.05.2019 | chr

Škoda , že sme sa to dozvedeli až po zlyhaní . To isté a tak isto sme sa dozvedeli aj o A1 v Bohuniciach . Až keď zlyhala . V tej dobe to bolo pokusné labolatorium . Komanči vôbec neriešili veľkosť našej krajiny. To isté riešia teraz v Mochovciach . Nech mi niekto vysvetlí ako chcú chrániť reaktory pred pádom lietadla ( dá sa to len sargofágom tak ako v súčasnosti v Černobile) alebo meteoritu? Vie niekto z vás koľko je schodov na atomku v Mochovciach od kostolíka v Kalnej? Je ich presne 122 ( aspoň toľko ich bolo od šatní na stavbu , keď som tam pracoval ).

15.05.2019 | Crescenzio

Černobyľ cítime aj dnes, či chcem alebo nechceme. Pochádzam z východného Slovenska a dodones počujem mojich rodičov, ako sa rozprávali medzi sebou, že za 20 rokov pomrieme na rakovinu. Slobodná Európa to hlásila. Vtedy som bol na prahu puberty, svet gombička, Černobyľ ďaleko, ZSSR som mal v paži, rakovina je pre starých... Po revolúcii sa trošku s Ćernobyľom strašilo, ale riešil som iné veci, ako zamilovanie sa do peknej spolužiačky. Ale prvá taká rana prišla v roku 1998 keď kamarát z dediny zomrel na rakovinu štítnej žľazy. Mal 22 rokov. A častejšie som počul, že zomrel ten, tento... muži a ženy v najlepších rokoch. Rakovina, leukémia, tumor.... A častejšie som sa vracial k tomu večeru, kedy som počul rozhovor mojich rodičov... Pred vyše rokom som pochoval otca. Na rakovinu. Nikdy sa nedokáže súvislosť zvyšenia rakoviny v miestach kadiaľ prešiel radioaktivny oblak, ale mrzí ma, že ani jedena komunsitická svi*a nebola potrestaná za klamstvo, ktorého sa KSČ dopustila na obyvateľov vtedajšieho Československa.

03.06.2019 | Bjorni

Ale to nie je iba spad z Cernobylu. Zijeme v zamorenom prostredi.
Priemerne velke mesto ma taky vzduch ako keby si vyfajcil 7 cigariet denne.
K tomu chemikalie v potravinach, mikrovlnne ziarenie z vysielacov.
uzivanie dalsich drog (cigarety a alkohol a este horsie)
pesticidy, herbicidy, hnojiva, tazke kovy, plasty vo vode a v pode.

Toto svinstvo inak ako smrtou skoncit nemoze.