Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Drážďanoch ukázali, že automobilka nemusí byť nudná šedivá škatuľa

11.02.2020, 10:40 | Ján Blažej

Po dva vlaňajšie adventné víkendy si na návštevu Sklenenej manufaktúry a hru medzi autami pozvali deti z Drážďan a okolia. V polovici januára tam zasa smerovali labužníci, ktorým na v poradí už tretej párty varili v tamojšej reštaurácii svoje špeciality najlepší kuchári z regiónu. Zisk z predaja jedál, tomboly a zbierky odovzdali drážďanskej univerzitnej klinike na výskum detskej rakoviny.

  • Tlačiť
  • 1

Každý deň majú v manufaktúre e-obedy, každú poslednú nedeľu v mesiaci brunch, chystajú aj valentínsky večer aj veľkonočné hodovanie. Na 26. marca avizujú Dievčenský deň 2 000 pre žiačky šiestych až desiatych tried, vedľa výrobnej linky je zoznamka s technickými profesiami v automobilovej výrobe, automatizácii, digitalizácii či elektronike, odporúčanými pre ženy.

Príležitostne sa v interiéri i na veľkej terase konajú komorné či symfonické koncerty a večery operných árií. Navyše manufaktúra je aj sponzorom Saskej štátnej filharmónie i hudobných festivalov v Drážďanoch.

Montážna linka e-GolfovZdroj: Ján Blažej

Automobilka plná zvedavcov

Všetky podujatia ponúka Sklenená manufaktúra v Drážďanoch. Je to 140 metrov dlhá a 20 metrov vysoká presklená budova z ocele a betónu poldruha kilometra od historického centra mesta. Stojí vedľa botanickej záhrady na trávniku s rozlohou 8,3 hektára medzi stromami a rybníčkami.

Zvonku vyzerá ako administratívna budova či biznis centrum, je to však malá automobilka, kde tri a pol stovky zamestnancov firmy Volkswagen vyrábajú elektromobily e-Golf. Vlani produkcia dosiahla rekordný počet – 16 155 áut – o vyše 2 400 viac než rok predtým. Zákazníci, ktorí si e-Golf kúpili, si ho môžu vo fabrike aj osobne prevziať.

Sklenenú manufaktúru otvorili v roku 2001 a Volkswagen ju už pri projektovaní označoval nielen za automobilku, ale aj za futuristické centrum 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1